מדריך

פיט דוהרטי בישראל

מייסד, סולן וכותב שירים ב-The Libertines ו-Babyshambles בהופעה חגיגית בישראל

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 30-04-2014 22:00

תגיות: בארבי, פיט דוהרטי, נראנג'ה

פיט דוהרטי::

פיט דוהרטי, מייסד, סולן וכותב שירים ב-The Libertines ו-Babyshambles, החל את הקריירה המוזיקלית שלו בסוף שנות ה-90, עת הכיר את קרל ברט, שותפה של אחותו לדירה. לא עבר זמן רב עד שהזמר בעל השורשים היהודיים נטש את לימודי הספרות באוניברסיטת לונדון ועבר להתגורר עם ברט בדירה ברחוב קמדן והקים עימו את הליברטיינז.

 

שנים ספורות לאחר מכן, ב-2002, אלבום הבכורה שלהם "Up The Bracket" החל להכות גלים בעולם המוזיקה. בסיום אותה השנה, מגזין המוזיקה הבריטי הנחשב NME הכתיר אותם ללהקת השנה ובסוף 2009, אותו מגזין דירג את הדיסק כאלבום השני הכי גדול של העשור. דוהרטי החל לקבל הכרה כאחד מכותבי השירים המוכשרים שצמחו בממלכה מזה זמן רב.

לאחר הקלטת הדיסק השני, ב-2004, בעיות הסמים המתמשכות של דוהרטי הביאו להתפרקותם הבלתי נמנעת של להקת ה-Libertines. מאז, הלהקה התאחדה מספר פעמים להופעות בודדות. האלבום עצמו היה הצלחה מסחרית אדירה וכבש באופן מיידי את ראשות המצעדים וטבלאות המכירות.

לקראת התפרקות הרכבו הקודם, הקים דוהרטי את בייבישמבלז והוציא עימם שלושה אלבומים מוצלחים ומוערכים למדי, עימם הוא מופיע בקביעות מסביב לעולם. האחרון מביניהם, "Sequel To The Prequel", שוחרר ב-2013.

דוהרטי החל לפתח את קריירת הסולו שלו במקביל לעבודה על להקתו החדשה וב-2009 שיחרר לאוויר העולם את "Grace/Wastelands", שכולל, בין השאר, שיתוף פעולה עם גרהאם קוקסון מלהקת Blur. האלבום היווה תפנית אומנותית מפתיעה. לאחר שנים של פעילות עם להקות הגאראז' שהקים, דוהרטי הציג צד אחר של אישיותו המוזיקלית, כזמר קאנטרי-פולק. עיתון האובזרבר הבריטי היטיב לנסח, "להתראות פיט ליברטיין מלך הגמילות, שלום לפיטר דוהרטי הטרובדור הכריזמטי. תענוג להכיר אותו." הוא החל להופיע בקביעות עם חומרי הסולו שלו מסביב לממלכה המאוחדת, כשהשיא היה מופע השקת אלבום ב-Royal Albert Hall. סביב יציאת האלבום התפזר גם גל שמועות על שיתוף פעולה צפוי בינו לבין איימי וויינהאוס שייכלל באותו אלבום. הייתה זו דווקא וויינהאוס שהפריכה את השמועות כשסיפרה שבאחת השיחות ביניהן הציעה לדוהרטי שיקליטו יחד אי.פי, "הוא הסתכל עליי כאילו חרבנתי על הרצפה. הוא לא היה מוכן לעשות זאת."

בינואר 2005, החל דוהרטי לצאת עם הדוגמנית קייט מוס, שאף השתתפה כזמרת אורחת בכמה מהופעות הסולו שלו באותם שנים. באחת מאותן הופעות, בשנת 2007, הוא הכריז על אירוסיהן, אך מספר חודשים לאחר מכן השניים נפרדו. לדוהרטי שני ילדים משתי נשים שונות, הזמרת ליזה מוריש והדוגמנית הדרום אמריקאית לינדי הינגסטון.

 

הנה טעימה מדוהרטי:


 

תגובות