מדריך

Speedy J + Terrence Fixmer + Prosumer

מאסטר הטכנו ספידי ג'יי מגיע לתקלוט ראשון בישראל ולידו חבריו ללייבל Terrence Fixmerו- Prosumer

בלוק, סלמה 157, תל אביב, 06-02-2014 23:30

תגיות: PROSUMER, בלוק, Speedy J, Terrence Fixmer

Speedy J::

יוכים פאאפ AKA ספידי ג'יי נחשב לאחד ממפיקי הטכנו הראשונים שהעבירו ליבשת אירופה את לפיד הטכנו שהוצת בדטרויט. כמו רבים מחלוצי הטכנו, הוא גדל על היפ הופ ואלקטרו, ובסוף האייטיז נחשף לצלילים הנוכריים שהגיעו מארה"ב. קלטת דמו שנשלחה לג׳ון אקווהויוה סידרה לו את הריליסים הראשונים בלייבל Plus 8, ומאז ועד היום, הוא לא הוריד את הרגל מהגז, אפילו לא לרגע. בז׳אנר המחפש באופן עקבי את החיבור בין שכלתנות לבין האינסטינקטים הראשוניים ביותר שלנו והחותר תמיד קדימה אל עתיד אוטופי או דיסטופי לא ידוע, פאאפ הוא ההתגלמות של כל אלה, עם מוזיקה שהיא פיזית וגולמית, באותה מידה שהיא מורכבת ורבת ניואנסים.

ספידי היה בין מפיקי הטכנו הראשונים שדחפו את הז׳אנר לקהל רחב יותר באמצעות פורמט האלבום, כחלק מ-Artificial Intelligence, הסדרה רבת ההשפעה של הלייבל Warp, לצד שמות כמו אפקס טווין וריצ'י הוטין. במקביל, המשיך לחקור את האיזורים האבסטרקטיים, לצד האיזורים הפיזיים, באלבומים שיצאו בלייבל הטכנו Novamute, השלוחה המועדונית של Mute, ביתם של אגדות כמו דפש מוד, יאזו, ניצר אב, ורבים אחרים. כיום, 20 שנה אחרי, כשקצב הטכנו שולט ברחבות הריקודים של אירופה, השלים פאאפ מעגל שלם, רחב ומרתק, והוא עומד בחזית העולמית של הז'אנר, עם הלייבל המדהים Electric Deluxe, המוביל את החידושים האחרונים בתחום, ומשחרר ריליסים מגוונים ומרתקים מאת אמנים כמו כריס ליבינג, טומי פור סבן, וכמובן טרנס פיקסמר, האורח השני שלנו במסיבה.

הריליסים של אלקטריק דלוקס מכילים כלים מיוחדים לדי.ג'ייז, בהתאם לחזון האבולוציה של אמנות התקלוט המודרנית שפאאפ מוביל ביחד עם חברו כריס ליבינג. מדובר בטכניקה המטשטשת את הגבול בין לייב לבין תקלוט דיגיטלי, כשהתקליטן משתמש בארבעה ערוצים במקביל, שיטה שאומצה על ידי רבים מהדי.ג'ייז הבולטים בתעשייה. ערבי אלקטריק דלוקס מתקיימים באופן קבוע במילקי וואי ובטראוו האמסטרדמים, כמו גם במקדש הטכנו הברלינאי, הברגהיין, בלונדון ובערים נוספות באירופה, בהם מנגן ספידי ג'יי ביחד עם תקליטני על נוספים כמו ריצ'י הוטין, מרקו קורולה, מרסל דטמן, רדיו סלייב, מת'יו דיר, כריס ליבינג ואחרים.

ספידי ג'יי ינחת בתל אביב ביחד עם חברו ללייבל, גאון הטכנו הצרפתי, Terrence Fixmer, פחות מחודשיים אחרי שתקלט בסקוואט עם ההופעה האנלוגית שלו. עוד בסקוואט, די ג'יי Prosumer, אחד מתקלטיני ההאוס הטובים ביותר בעולם, יתמסר לחלל האינטימי ולמערכת הסאונד העוטפת של הסקוואט, מצוייד בערימת ווינילים ענקית, ובחיוך הגדול והמחבק שלו. 

 

הנה טעימה מספידי:


תגובות