מדריך

Gary Numan live in Tel Aviv

סנדק האייטטיז בשתי הופעות בישראל. מופע פותח: DNA

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 11-02-2014 22:00

תגיות: בארבי, גארי ניומן, Gary Numan, DNA

Gary Numan::

גארי ניומן החל את הקריירה המוזיקלית שלו בשנות ה-70', כסולן, כותב ומפיק של הרכב הפאנק-ניו-ווייב הבריטי, Tubeway Army, אשר מוכר בעיקר בזכות הלהיט "Are 'Friends' Electric".

מאז ועד היום ניומן נחשב כחלוץ ואחד מהיוצרים המוערכים בתחום הסינת'- פופ\ניו וייב, מהראשונים שהעזו והכניסו שימוש בכלים אלקטרוניים (סינתיסייזרים) למוסיקה, מהלך שלא יהיה מוגזם לומר, שינה את פני התעשייה . במהלך השנים התפתח סגנונו המוסיקלי של ניומן לאיזורי המוסיקה התעשייתית, כאשר סינתיסייזרים ואלטקרוניקה ממשיכים להיות אבני יסוד בעשייתו. 

 
בשנת 1979 יצא השיר הראשון של ניומן כיוצר עצמאי , "Cars", אשר זכה להצלחה מסחררת מסביב לעולם והפך ללהיט בלתי נשכח לאורך העשורים שלאחר מכן. ניומן הוציא יותר מ 20 אלבומים, שנחשבים לחובה בספריית המוסיקה של כל חובב אייטיז. ולכל אורך עשייתו המוסיקלית רבת השנים, הקפיד להישאר נאמן לסגנונו האישי והייחודי תוך שהוא מצליח להיות רלוונטי, חדשני, ועם יד על הדופק של תעשיית המוסיקה המתפתחת, ובשל כך הוא ידוע כאחד ממקורות ההשראה של אמנים ויוצרים בעולם כתופעה קרוס ז'אנרית – מפרינס עד ליידי גאגא, מג'ק ווייט דרך קנייה ווסט, קווינס אוף דה סטון אייג' פו-פייטרס וניין אינץ' ניילס, - כולם נוקבים בשמו של ניומן כאחד מהאמנים שהשפיעו עליהם מוסיקלית, קונספטואלית ורוחנית. חלק מאותם אמנים אף שיתפו עמו פעולה, ביצעו גרסאות כיסוי שונות לשיריו או סימפלו ושילבו את המוזיקה שלו בשיריהם המקוריים.

 
כיוצר בלתי מתפשר ופורץ גבולות, כך גם תופעת ההערצה כלפיו , שתפסה תאוצה עם צאת "Cars " והגיעה למימדים אדירים. מעריציו האדוקים ביותר של ניומן הקימו קבוצה שחבריה מתכנים Numanoids ומלווים אותו עד היום, בעוד ניומן ממשיך ליצור מוזיקה חדשנית בסגנונו הייחודי והחלוצי, כך גם באלבומו האחרון Splinter (Songs From A Broken Mind) שאת השקתו הוא מציין בסיבובי הופעות ברחבי העולם עם להקתו. לאחרונה העתיק ניומן את מגוריו מאנגליה הסגרירית לקליפורניה , ובין הופעותיו הוא עובד במרץ על אלבומו הבא ומתכנן לעסוק בכתיבת מוסיקה לסרטים. 

Songs From A Broken Mind) Splinter) הוא אלבום הסטודיו המלא הראשון של ניומן מאז שנת 2006. האלבום זוכה לביקורות נלהבות ממעריצים ומבקרי מוסיקה . כתיבת החומרים לאלבום נעשתה על ידי ניומן במהלך מסע ההופעות לרגל 30 שנה לאלבום הקלאסי והמשפיע שלו Pleasure Principle – טור חובק עולם יחד עם להקת Nine Inch Nails, ובהפקתו שותפים גיטריסט NIN, רובין פינק, והמפיק\ דיג'יי ומנהלו של ניומן , אד פאנטון.

 

הערב יחממו את גארי ניומן ההרכב המקומי DNA.

 

הנה טעימה מניומן:

 

 

תגובות