מדריך

מעין-מערבון

צהריים של תקלוטים, הקראות שירה והופעות לרגל יציאת הגליון החדש של כתב העת לשירה וקולנוע

פסאז', אלנבי 94, תל אביב, 31-01-2014 13:00

תגיות: רועי צ'יקי ארד, פסאז', מעין-מערבון

מעין-מערבון::

היום בצהריים תתקיים בפסאז' השקה משולשת לכתב העת מעין-מערבון ולספר "הדוקומנטריסט", שתכלול הקראות שירה מכתב העת, הופעות של להקות ומוזיקאים לוהטים, והקרנות סרטים, במקביל למסיבה. 

משתתפים: אהרן שבתאי, ערן הדס, יעל בירנבאום, הראפר קלקידן, שי נובלמן, שני גרשי, תמי אסולין (בליווי המשורר ג'לל, מתרגם משפת הסימנים), נעם פרתום, יובל בן עמי, תהל פרוש, שלומי חתוכה, רועי צ'יקי ארד, אופיר משרקי, ולאד שוסטרמן בשירי זימה ועוד. תקלוט: פז בונפיל, אורי בן אהרון. מנחה חתיך: יהושע סימון.סך הכול משתתפים במסיבת הדיו לא פחות מ-70 יוצרות ויוצרים הפרושים על פני כ250 עמודים.

יש הרבה חידושים בגליון מספר 9 של מעין. לראשונה, צורף לכתב העת ספרון פרוזה שנקרא 'הדוקומנטריסט'. זוהי נובלת הביכורים של ארי ליבסקר, הגוללת את סיפורו של קולנוען המנצל באופן ציני את עוולות הכיבוש, כדי למכור סרט לאמריקאים ולצרפתים על שוטה כפר. ליבסקר הוא במאי דוקומנטרי בעצמו (ברית מילה, סטלגים) והדילמה שמציג הספר כבר מעוררת רחש רב בזירת הקולנוע התיעודי.

במעין 9 (עורכים: רועי צ'יקי ארד ויהושע סימון) משתלבים שלושה פרויקטים מיוחדים: אסופת שירי זימה של יוצרים מפושקין וחארמס ועד מרטיאליס (מתרגמים: ולאד שוסטרמן, רונן סוניס). אסופה נוספת, ראשונה מסוגה בעברית, של שירה דו-כותבית, כלומר שירים שנבראו בכתיבה משותפת (עם יעל בירנבאום, יעקב ביטון ועוד. עורך: אבנר עמית). מעין גאה לארח גיליון מיוחד של 'השפירית', שכונתון השירה היחיד במזרח התיכון, היוצא בשכונת שפירא וניתן לתלישה בכפולת האמצע של מעין (עורכת: הדס גלעד).


גם תחום המסות גדוש: תרגום מאמר מ1966 שפרסם לו ריד בגיליון מיוחד של כתב העת "אספן" בעיצוב אנדי וורהול (עברית: דני אמיר), מאמר של עפרי אילני (ארץ האמורי) בזכות הסירוס, אחת ולתמיד, יהושע סימון על ימי הביניים שבהם אנו שקועים, בפוליטיקה של החוב, לצד ביצה קשה צוננת, יובל בן עמי מתפייט על שיר אחד של ברסאנס, ויובל גלעד כותב מכתב נוקב למשוררות ומשוררים לצד שיר על שי אריה מזרחי, ממקימי 'מאבק המשוררים' ששם קץ לחייו.

תגובות