מדריך

THIS IS ROSKA

אחד מממפיקי היו.קיי פאנק הגדולים מגיע לתקלוט בכורה בישראל. יחממו: גאלו, וולטר, נסטי האביט ועוד

פסאז', אלנבי 94, תל אביב, 23-01-2014 22:00

תגיות: וולטר, גאלו, נסטי האביט, פסאז', ROSKA

ROSKA::

וויין גודליט, ״רוסקה״, הוא אחד מאותם מפיקים-דיג'ייז שהן ה׳קרם דה לקרם׳ של הזירה האלקטרונית וכנראה מפיק היו.קיי פאנקי הגדול ביותר שביקר בישראל מעולם. אל תטעו, ״רוסקה״ אינו עוד ׳ילד פלא׳ עם לפטופ מבריק, אלא אמן ותיק עם רקורד הישגים מעורר השראה שנאסף בעבודה קשה של שנים. את תחילת דרכו החל כבר בשנות ה-90, בהם פעל תחת השם: ״מנטור״ בתור אמ.סי יו.קיי גראג׳. לאחר שמיצה את התחום, המציא את עצמו מחדש כמפיק גטו דל תקציב ומלא נשמה. גודליט התחיל ליצור תחת השם ״מנטור רוסקה״ ולימים הפך לאותו חלוץ סאונד ולדמות אייקונית עבור יושבי הממלכה המאוחדת ושם נרדף לז׳אנר המוכר כ-׳פאנקי׳. בשנת 2008, שונה שם הבמה ל-״רוסקה״ ומאז ועד היום הוא פועל תחתיו.
״רוסקה״ הוא מאותם מפיקים שלא חיפשו את ההייפ בדשא של השכן ומיד בתחילת דרכו פתח לייבל משלו - ׳RKS׳. הלייבל פועל עד היום, ובו חתומים קטעים שלו לצד אמנים כמו: J:Kenzo, Shox, Doc Daneeka, Mr Tickles, Jamie George, MA1 ו-DJ Champion
אך הפלא ופלא, ההייפ מצא אותו וניתן לומר שדי מהר. לאורך הקריירה שלו, חתם ״רוסקה״ את הקטעים שלו לצד האמנים המוערכים בתבל, בלייבלים המהווים את חלומו הרטוב של כל מפיק מוזיקה אלקטרונית: Numbers, HotFlush, Tectonics ו-Rinse Recording.
הסאונד היחודי של ״רוסקה״ הפך אותו לפופולארי בקרב חובבי סגנונות מוזיקלים שונים, ועד היום קשה לרבים להניח את האצבע על הז׳אנר לו שייך הסאונד היחודי שלו המורכב מאלמנטים מגוונים, כמו: סאב בייס עמוק, מקצבים שבורים וליריקות מתוקות. עוד מימי Rinse Fm כתחנה פיראטית מצא את עצמו ווין בעמדת שדרן הרדיו הידוע בטעמו המוזיקאלי האנין. על עמדה זו הוא שומר עד היום וזוכה להערכה רבה על כך. למרות הלו״ז העמוס שלו, הוא מקיים תוכנית רדיו שבועית ב-Rinse FM יחד עם הווקליסט וכותב השירים הנודע Jamie George.

בארסנל של ״רוסקה״ תוכלו למצוא מספר לא מבוטל של מוזיקה מקורית, חלק ניכר מהקטעים שלו הם כבר בחזקת אלמותיים, להם תוכלו להאזין בלינקים שנצרף בקצה המגילה. בנוסף למוזיקה המקורית המופלאה שלו, הוא שיתף פעולה יחד עם אמנים מהמובילים בסצנה האלקטרונית כמו: 
Four Tet, Modeselektor, Swindle, Katy B, Mosca, DJ Chuckie, Example, Untold, Pinch ו-Zed Bais.

 

יחממו את רוסקה: Keen / NastyHabit / VSG / Galo / Walter.

הנה טעימה:

תגובות