מדריך

פסטיבל תל אביב ווליום

אירוע ראשון מסוגו למוסיקה אלקטרונית מתקדמת שישלב בין ועידות, פאנלים וסדנאות ביום ופסטיבל במהלך הלילה

מרכז ענב, אבן גבירול 71, תל אביב, 15-01-2014 15:00

תגיות: תל אביב ווליום

פסטיבל תל אביב ווליום יפתח היום וימשך שלושה ימים. הפסטיבל הוא אירוע ראשון מסוגו בארץ למוסיקה אלקטרונית מתקדמת, השואב את השראתו מאירועים דומים ברחבי העולם, כגון WMC, ADE ועוד. כמו באירועים בינלאומיים אלה, גם הפסטיבל הישראלי ,שיימשך שלושה ימים וארבעה לילות בין התאריכים 15-18 בינואר, ישלב בין ועידה רבת משתתפים ופאנלים במהלך היום ופסטיבל במהלך הלילה. “תל אביב ווליום” נוצר במטרה לפתח את התרבות המקומית, לקדם את האמנים הישראלים, לעזור לעסקים המקומיים ולמשוך תיירות מוסיקה אלקטרונית מתקדמת לישראל.
המודל לפיו יתקיים האירוע מגיע מ- ADE/Amsterdam Dance Event ההולנדי, המתקיים כבר 18 שנים ברציפות, כאשר בשנה האחרונה נכחו בוועידה למעלה מ- 300,000 משתתפים, למעלה מ- 70,000 מהם תיירים. הצלחתה של הנוסחה ההולנדית הביאה לכך שהתיאטראות, המועדונים והברים באמסטרדם עומדים על תפוסה מלאה לכל אורך האירוע, בעוד חברות התעופה, בתי המלון וחברות המוניות מתקשות לספק את הביקוש הרב בימים שלפניו ואחריו. בין היתר, הפלטפורמה של הפסטיבל והוועידה אחראים באופן ישיר לכך שאמני המוסיקה המתקדמת ברחבי הולנד מייצרים כיום הכנסה שנתית בהיקף של למעלה ממיליארד אירו.

הלו"ז להיום:

בשעה 15:00 // מושב הפתיחה של הפסטיבל. בהשתתפות המנהל הכללי של ADE, ריצ’ארד זילמה שיחלוק את משנתו כמי שאחראי על המיזם בהולנד, דרור זאבי ואדם יחיאל, יוזם "ווליום תל אביב", שב לארץ לאחר 8 שנים באמסטרדם במהלכם הפעיל באופן מוצלח את DJ Cafe Max והיה שותף גם למופעי מוסיקה אלקטרונית רבים ומגוונים ברחבי הולנד, בולגריה, בריטניה, איביזה וישראל.

בשעה 16:00 // פאנל הסאונד של תל אביב. משתתפים: ניב הדס, גיא ג'יי, סהר זנגילביץ, זומבי, גיא מנצור .מנחה הפאנל: דרור זאבי

בשעה 17:00 // פאנל זכויות יוצרים בעידן האלקטרוני - מהאמן ועד הלקוחמנחה: אמיר כהן (103FM). משתתפים: יוריק בן דוד מנכ"ל אקו"ם, רונן מיילי יו"ר איגוד הברים והבעלים של החתול הכלב,  אסף ביבאס (חצי הצמד סקאזי), דיג''י ויק, גוסטבו גמבץ' מנכ"ל מדיה פורסט  עוד.בעשור האחרון נקנו יותר מיקסרים וקונטרולרים בעולם מאשר גיטרות, מדובר בתעשייה של עשרות מיליארדים וכיון לא מעט אמנים מייצרים מוסיקה באמצעים אלקטרוניים. הפאנל יעסוק בדיון סביב זכויות היוצרים ותמלוגים המגיעים לאמן. המוסיקה האלקטרונית המתקדמת נמצאת היום במיינסטרים האם הנוסחאות של חלוקת הזכויות היוצרים צריכות להשתנות בהתאם. האם בעל עסק שמנגן מוסיקה אלקטרונית לקהל שלו צריך לשלם זכויות יוצרים כאשר רוב הכסף לא מגיע לאמנים שמושמעים במועדון? למי מגיע זכויות יוצרים? לפי מה נקבעה חלוקת הכספים לאמנים האם הנוסחה משתנה עם התעצמות הפופולאריות של המוסיקה האלקטרונית?  האם מגיע לאמן כסף מהשמעות של המוסיקה שלו בחו”ל ?האם אמנים שחתומים בלייבלים בחו”ל זכאים להכנסות מהמוסיקה שלהם? האם קיימת בריחות מוחות בגלל חלוקה לא עכשוויות של התמלוגים?

בשעה 19:00 //פאנל איך לנהל לייבל מצליח בעידן דיגיטלי? משתתפים: אורן בראל מפונוקול, ליאת פרימן מפלאפון, דיג'יי מושיק, יאיר עציוני.

באתר הפסטיבל תוכלו להתעדכן על תקלוטים ומסיבות המסגרת הפסטיבל

 

תגובות