מדריך

Ovum Night

ערב רשמי של לייבל הטכנו האוס המיתולוגי "OVUM" (פילדלפיה) עם תקלוטים של ג'וש וינק, סטיב באג ואמביולנט

בלוק, סלמה 157, תל אביב, 16-01-2014 23:30

תגיות: בלוק, Ovum Night, ל ג'וש וינק, סטיב באג, אמביולנט

OVUM::

מדוקטור ג׳יי ועד עוגות הגבינה, מהצהרת העצמאות ופעמון החירות ועד הסרט ההוא עם טום הנקס, בשביל חובבי המוזיקה פילדלפיה תהיה תמיד המקום בו הסול הפך לדיסקו, המקום שבו האף, גאמבל ו-MFSB חיברו מקצבים מרובעים לתיזמור עשיר ומתוק, והגדירו את הצליל של הדיסקו בשנות ה-70.  פאסט פורוורד 20 שנה, אמצע שנות ה-90, ופילדלפיה שוב הופכת למרכז מוזיקלי תוסס וחשוב. גם הפעם מילות המפתח הן גרוב, נשמה ומוזיקה לריקודים. מצד אחד סצינת הסול של פילי שיגרה לעולם את הרוטס, ג׳יל סקוט, בילאל, ויקטר דופלה וקינג בריט. מצד שני, ניצב ג׳וש ווינק, אחד מענקי הטכנו וההאוס בכל הזמנים, שביחד עם קינג בריט הקים את הלייבל Ovum ב-1994, שהפך לאחד מהלייבלים הכי יציבים בעולם ההפכפך והדינאמי של המוזיקה האלקטרונית. אז מהו הצליל של פילדלפיה ב-2014? Ovum, שחוגגים השנה 20 שנה, מספקים תשובה אחת אפשרית לשאלה הזו - סאונד שמטשטש את הגבולות בין האוס לטכנו, בין אמריקה לאירופה, בין מועדונים קטנים ומיוזעים להיכלי ההדוניזם באיביזה, בין העבר לעתיד של המוזיקה האלקטרונית. סוד היציבות של Ovum הוא בצליל העל-זמני, שלא נוהה אחרי אופנות חולפות ולא פוזל לעבר מצעד ההשמעות של ביטפורט. הרוסטר של הלייבל הוא עדות נוספת לכך - שמות גדולים כמו דיג׳יי סניק, בו וויליאמס, אלקסקיד, דיג׳יי פייר, סבסטיאן לגר, לוקו דייס, ולצידם שמות מוכרים פחות. מפיקים אמריקאים, ולצידם נציגים מכל העולם - צרפת, גרמניה, אסטוניה, איטליה, וכמובן - גם ישראל (שלומי אבר ואיתמר שגיא). כיום Ovum הוא אחד הלייבלים החשובים והמכובדים בעולם, ונדמה שהוא כאן כדי להשאר - עוד 20 שנה לפחות.

יגיעו הערב לבלוק ולסקוואט: 

JOSH WINK::
ג׳וש ווינק, המוכר לקהל הישראלי עוד מסוף המאה הקודמת, כשהיה אורח קבוע במועדון האומן 17 בירושלים, הוא מחלוצי תרבות הרייב האמריקאית, שזכה למעמד של גיבור על, בעקבות טראק האסיד האולטימטיבי, Higher State of Consciousness, לצד טרקים נוספים כמו Don't Laugh ו-I'm Ready. כיום, מספר חודשים לאחר פרסום האי.פי החדש שלו, Balls, עשר דקות של מייהם טכנו האוסי מפלצתי, שמבעיר רחבות ברחבי הפלנטה וזוכה לתמיכה של תקליטני על כמו ריצ'י הוטין, סוון ואת' וטיגה, ג'וש ווינק מופיע בקביעות בכל מרכזי הסצינה הבינלאומית, מהספייס באיביזה, דרך פסטיבלי ענק כמו Tomorrowland, ועד למעוזי האנדרגראונד של גרמניה כמו הברגהיין, הפנורמה בר ורוברט ג'ונסון, הטראו באמסטרדם ואחרים.  ג'וש ווינק הוא די.ג'יי השולט באמנות שלו ללא עוררין. מניה בטוחה. הצמידו אותו למערכת סאונד כמו של הבלוק ולקהל הכי טוב בעולם, ותקבלו מסיבה שאסור להחמיץ.

STEVE BUG::
סטיב באג אמנם מזוהה בדרך כלל עם הלייבל שלו Poker Flat, אבל את נקודות ההשקה שלו עם Ovum, אפשר למצוא בשני הריליסים שלו בלייבל ובקילומטראז׳ הארוך של שיתופי פעולה בינו לבין ג'וש ווינק על העמדה, בדרך כלל באירועים גדולים כמו ה-WMC במיאמי, או ה-ADE.
הסטים של באג מורכבים מביטים אנלוגיים, בייסליינים שמנים ומלודיות אפלוליות שיוצרים ביחד תבשיל בעל השפעות לא צפויות על המשתמש. בין תופעות הלוואי הרשומות על העטיפה: חוסר שינה, הזיות וקפיצות לא רצוניות באוויר. 

Ambivalent::

אחת התוספות האחרונות לרשימת האמנים של Ovum - ניו יורקי שמתגורר בברלין, הוא עוד נקודת השקה בין עולמות הטכנו וההאוס של ארה״ב וגרמניה, תימה שעומדת במרכז הערב הזה. את עשר השנים האחרונות בילה קווין מקהיו כתושב של שתי ערים גדולות. ניו יורק וברלין. האמביוולנטיות הזו היא גם מקור השם של הפרוייקט המוזיקלי שלו - Ambivalent.  מקהיו עשה את פריצת הדרך שלו דרך m_nus של ריצ׳י הוטין. הריליסים שלו בלייבל הם מינימל טכנו עם טוויסט, לפעמים סינתים שיוצאים משליטה, לפעמים קטעים ווקאלים שמכניסים הומור דק וסליז להפקה הנקיה. אבל כשמקהיו מתקלט, עומד מול קהל - יוצא ממנו משהו הרבה יותר מלוכלך ופחות … מינימלי. דוגמא לסאונד הזה אפשר לשמוע בסינגל המעולה שהוא הוציא ב-2013 ב-Ovum. ״ממוגרם״ נשמע כמו מחווה לטכנו של הניינטיז כשהוא נעשה מהמרחק הדרוש ב-2013. לופים של ברייקביט נשברים על צפצופי אסיד ומתחת קצב האוס שלא מפסיק לדחוף קדימה.

תגובות