מדריך

Son Lux Live

ריאן לוט, אקא, Son Lux מגיע לישראל כחלק מטור ההשקה העולמי לאלבומו האחרון והמדובר - "Lanterns"

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 02-02-2014 21:30

תגיות: בארבי, Son Lux, ריאן לוט, Yellow Brick

Son Lux::

ריאן לוט, מי שנבחר כ-"Best New Artist" ע"י רשת הרדיו הציבורית NPR, מגיע למופע לייב בישראל כחלק מטור ההשקה העולמי לאלבומו האחרון והמדובר - "Lanterns". לוט, או בשם הבמה שלו  Son Lux, ממשיך להראות התקדמות מוזיקלית רצינית, מייצר מוזיקה שמתחברת גם למלחינים מודרניים (מסטרווינסקי ועד ג'ון אדאמס ובן פרוסט) וגם לקצה המרתק בצד הרקיד של האינדי (ג'יימי לידל, ביורק, פליינג לוטוס ואפילו החומרים האחרונים של רדיוהד) .
כמו ביורק ורדיוהד והחומרים האחרונים של סופיאן סטיבנס, המוזיקה של סאן לוקס מושפעים במידה שווה מפופ, מוזיקה מודרנית ואלקטרוניקה, וכשהוא נע בקלילות בין בעבועי באסים אלקטרונים לרביעיות מיתרים לבלדות פסנתר נוגות, הרבה פעמים באותו השיר, מבלי לוותר לרגע על הנגישות שלו, ועוד מצליח לרגש, הישג לכל דבר.
האזנה לסינגל המוביל מהאלבום "Lost it to Trying" כבר תבהיר לכם למה הוא נבחר כ- Best New Track ע"י Pitchfork, אבל גם איך סאן לאקס יוצר מוזיקה כל כך מורכבת מצד אחד שמצליחה להיות גם קליטה ורקידה מצד שני (עם כ-380 אלף האזנות בסאונדקאלוד - ממוצע של יותר מ-4000 האזנות ליום במשך שלושה חודשים). פופ מתקדם? לגמרי.
ב-4 השנים האחרונות לוט צבר רשימה מרשימה של שיתופי פעולה, שכללו אמנים מכל עולם המוזיקה, מיקירי אינדי-רוק כמו סופיאן סטיבנס, פיטר סילברמן (The Antlers), These New Puritans, My Brightest Diamonds ; דרך מלחינים ומוסדות קלאסיים עולמיים כמו ניקו מולי, ריצ'רד פרי (Arcade Fire), ג'אד גרינסטיין, yMusic, ETHEL וזוכת פרס פוליצר קרוליין שואו; ועד הראפרים סרנגטי, Busdriver ו-Beans (Antipop Consortium). בתור מלחין ראיין הלחין מוזיקה לפרסומות של רשימה ארוכה ומרשימה של לקוחות כמו אבסולוט, איקאה, קוקה קולה, אאודי ורבים אחרים. לאחרונה הופיע Son Lux בקרנגי הול עם המקהלה הצעירה של ניו יורק, ערך אירוע של שבוע בתיאטרון ג'ויס עם להקת המחול של סטיבן פטרוניו, הופיע עם התזמורת הסימפונית של אינדיאנפוליס, וחלק במה עם לוריה אנדרסון, פיליפ גלאס, קייט דייויס ו-Dose One. הוא ישתף פעולה במהלך הקיץ עם סרנגטי וסופיאן סטיבנס ואמן הויז'ואל הידוע ג'ים הודג'ס בליווי מוזיקלי לרטרוספקטיבה של הודג'ס, שתחל בפברואר 2014 במוזיאון ווקר לאמנות. 
הערב יופיע לראושנה בישראל בהפקה משותפת של יונתן ליפיץ (Yellow Brick ו-2B Vibes).

הנה טעימה מהאלבום החדש:

תגובות