מדריך

ערב עם עומאר פארוק

המאסטר הווירטואוז של המוסיקה הסופית והטורקית בהופעה מיוחדת בישראל

זאפה תל אביב, ראול וולנברג 24, 13-12-2013 22:30

תגיות: זאפה תל אביב, עומאר פארוק

omar faruk::

עומאר פארוק טקבילק זכה להכרה בכל העולם בזכות פעילותו המוסיקלית העניפה, בזכות היותו מאסטר ווירטואוז של המוסיקה הסופית והטורקית כמו גם בזכות היותו משכין שלום ומגשר פערים בין-תרבותיים דרך המוסיקה והיצירה.  
כבר מגיל צעיר הוא התגלה כילד פלא, בזכות דודו שהיה בעלים של חנות כלי נגינה הוא פיתח מיומנות במגוון רחב של כלים, במקביל למד ועבר הכשרה להיות איש דת עד גיל 12 – אז בחר במוסיקה כייעוד ולמעשה החל בקריירה מוסיקלית בימתית. עומאר פארוק בילה את העשור הבא כנגן באינספור הרכבים מוסיקליים והפך לאחד המוסיקאים הבולטים בטורקיה. 
בתחילת שנות ה-70' כבר יצא לסיבובי הופעות בעולם שם הכיר את זוגתו, התאהב והיגר לארה"ב.  האפשרויות העומדות בפני מוסיקאי טורקי בארה"ב היו מוגבלות ועומאר פארוק הקים את הרכב "הסולטנים" שאמנם הוציא 5 אלבומים שהצליחו מסחרית אבל זכו להכרה בעיקר בקרב קהילת המהגרים מהמזרח התיכון. ההכרה האמנותית וההצלחה המסחרית המשמעותית הגיעו רק בסוף שנות ה-80' כשפגש את שהמוסיקאי האמריקאי בריאן קין. עומאר פארוק יצא עם קין לדרך חדשה, הם הוציאו במשך העשור הבא 6 אלבומי וזכו יחד להכרה נרחבת בסצנת מוסיקת העולם. 
מאז ועד היום, עומאר פארוק נחשב למאסטר בתחום המוסיקה המזרח תיכונית, הוא חבר לשורה ארוכה של פרוייקטים עם מוסיקאים בעלי שם ביניהם החצוצרן דון צ'רי, המתופף ג'ינג'ר בייקר (the Cream), ביל לאזוול, גלן ולז, טרילוק גורטו ועד הזמרת עופרה חזה. 
המוסיקה של עומאר פארוק נעוצה עמוק בשורשי התרבות הסופית והטורקית, הוא מהווה שגריר של תרבות בכל מקום אליו הוא מגיע בעולם, בביקוריו והופעותיו הרבות בישראל הוא קנה לו קהל אוהדים נרחב. עומאר פארוק ולהקתו הבינלאומית הם סמל ודוגמא למוסיקה רב תרבותית ולסובלנות. 

 על הבמה:

עומאר פארוק טקבילק (חליל ניי, שירה, בגלמה, זורנה, כלי הקשה) בהדיר סאנאן (קאנון) איתמר ארז (גיטרה) יאניס דימיטריאדיס (פסנתר, קלידים) ריבר גורגוריאן (כלי הקשה) מוראט טקבילק (כלי הקשה).

תמונה: יוטיוב.

הנה טעימה מעומאר:

תגובות