מדריך

✖ DJ DEEP IS BACK ✖

אחת מהדמויות המשפיעות במוזיקה האלקטרונית, די ג'יי דיפ (צרפת) חוזר לתקלוט חגיגי ואנין טעם

ברקפסט, רוטשילד 6, תל אביב, 24-02-2017 23:00

תגיות: DJ Deep, ברקפסט

DJ DEEP::

ישנם מעט תקליטנים ויוצרים שיכולים להיכלל בהגדרה "אגדה", דמויות אשר השפיעו באופן ישיר על התפתחותה של המוזיקה האלקטרונית.
במהלך כמעט שלושים שנות קריירת תקלוט משגשגת, סיריל אטיין, המוכר יותר בתור דיג'י דיפ, נכח באינספור רגעי מפתח מכוננים עבור תרבות המועדונים. כהקול הדומיננטי והמשפיע, בדור מייסדי סצינת המוזיקה האלקטרונית בפריז, הוא משמש זה כבר 25 שנה, כהיועץ המוזיקלי ותקליטן הבית של ה-Rex, המועדון המפורסם ביותר מצרפת. לאורך הקריירה העשירה שלו, דיג'י דיפ ביסס את שמו כאחד מהתקליטנים המשפיעים ואניני הטעם ביותר בתולדות התעשייה. הוא הפיק וערך מגוון תכנית רדיו מיתולוגיות למוזיקה אלקטרונית בפריז כמו ב-Radio FG, Skyrock ו-Radio Nova. הוא שימש כמומחה ויועץ לארכיונות תקליטי האוס וטכנו נדירים עבור BBE והאקדמיה למוזיקה של צרפת והוכתר ע"י The Wire, מגזין המוזיקה האלטרנטיבית החשוב בעולם, כ"הדיג'י שדיג'יאים הכי אוהבים".

מסירותו הדתית של דיג'י דיפ למוזיקה האלקטרונית, לא יודעת גבולות. היא שלחה אותו למסע שורשים ארוך בשיקאגו, דטרויט וניו-יורק. מקור מוצאם של סגנונות הטכנו, האסיד וההאוס. שם, לצד מורו הרוחני הגדול, לורן גרנייה, קשר דיפ את הקשרים הראשונים בין ארה"ב לאירופה. הוא היה הראשון לארח בצרפת תקליטנים אמריקאים אגדיים כמו דריק מאיי, קרי צ'נדלר או ליל' לואיס. כשאת רובם גם שילב וקידם במגוון של חברות תקליטים עצמאיות שהקים במהלך השנים 

תרבות תקלוט ללא דיג'י דיפ, היא כמו עולם ללא הגותו של קאמי. עולם בו קרי צ'אנדלר מעולם לא היה פוגש בבן קלוק וג'ף מילס לא היה חולק תקלוט עם ג'ו קלוסל. עולם נטול דמות אינטלקטואלית המעלה לדיון רציני, תרבות שעוד נלחמת בכתם ההדוניזם הרדוד שדבוק בה. 

אורחים: בירי, יוג.

הכינו עצמכם.ן:

תגובות