מדריך

חג האקורדיון # 3

פסטיבל אקורדיון חוצה ז'אנרים העושה כבוד לכלי הנגינה השמח במדינה בהפקה משותפת של לבונטין 7 ומרכז עינב לתרבות

לבונטין 7, תל אביב, 24-11-2013 20:00

תגיות: לבונטין 7, חג האקורדיון

הערב, במסגרת חג האקורדיון השלישי יופיע בלבונטין:

בוריס מלקובסקי עם דודו כוכב::
המלחין, פסנתרן, מעבד, מפיק ווירטואוז בנגינה על אקורדיון כפתורים – באיאן בדואט אקורדיון ותופים. מלקובסקי משלב בנגינתו אלמנטים של מוזיקה יהודית, קלאסית, צוענית וג'אז.

Greedy Adam::
חברי הטריו החדש "גרידיאדם" ("GreedyAdam") מתארים את עצמם כמי ש"מנגנים פוסט־פולק מדיטטיבי, קרנבלי־סולידי, המשלב חזיונות פסיכדליים, מיסטיקה להמונים ואימפריאליזם לשוני". על פניו, נדמה כי זהו לא יותר מגיבוב נונסנס הומוריסטי. אבל המלים נבחרו בקפידה. אף שהומור לא נעדר מהן, הן רציניות לחלוטין.
"גרידיאדם" הם נעם ענבר ("הבילויים", "אוי דיוויז'ן"), הסולן שמנגן על אקורדיון, פסנתר, בס חשמלי ונבל פה, אדם שפלן ("The Girls" והרכבים רבים נוספים), שגם שר ומנגן על גיטרה חשמלית וגיטרה בס (לעתים בו בזמן) והמתופף אריאל ערמוני ("פיסוק רחב") שמנגן על מערכת תופים מורחבת, הכוללת גם פעמונים וטאבלה הודית

באבאיגה::
להקת באבאיגה מביאה איתה ניחוחות בלקנים לסצינת הישראלית. מרומניה ובולגריה דרך בוכרה ועד ברית המועצות. משלבת שירים ומנגינות בשפות שונות ומשונות. מוסיקה שמייחה, מקפיצה עם דגש על האקורדיון ככלי מוביל. 
חברי באבאיגה הם : גרשון לייזרסון – כינור ( אוי דיוויז'ן) אריאל ערמוני- תופים ( פיסוק רחב) , עירא שירן – אקורדיון, דן סלע- קונטרבאס

תגובות