מדריך

Beenie Man in Israel

מלך הדאנסהול הבינלאומי וזוכה הגראמי בוני מן מגיע לראשונה לישראל במגרת חגיגות העשור לסאונד סיסטם המקומי איימר סאונד

קומפורט 13, תל אביב, 27-11-2013 22:30

תגיות: ג'אמייקה, איימר סאונד, Beenie Man, בוני מן, קומפורט 13


ביני מאן, או כפי שמכנים אותו "מלך הדאנסהול", נולד בשם אנטוני מוזס דייויס בשנת 1973 בשכונת וואטרהאוס שבקינגסטון, ג'מייקה.

ביני החל את הקריירה המוזיקלית שלו בגיל 5 (!), וזכה כבר בשנת 1981 בתחרות כשרונות בג'מייקה, וכבר בשנה זו ובגיל 8 הוא הקליט את שיריו הראשונים, לאחר שהכירו לו אנשי סאונד סיסטם ומפיקים מהמובילים בג'מייקה.

מאז ועד היום מוציא ביני שירים ואלבומים בקצב מסחרר ועובד עם גדולי השמות בסצינת הדאנסהול וההיפ הופ כמו וייקלף ז'אן, ג'נט ג'קסון, שון פול MYA. ועוד, והוא אחד היוצרים המוערכים בתחום, שאף זכה במספר פרסים ותארים , כולל פרס אלבום הרגאיי הטוב ביותר בפרסי הגראמי. 

את ההצלחה הבינלאומית חווה ביני מאן בשנות ה-90 עם התפוצצות זרם הדאנסהול בעולם כולו. לאחר ששיריו כבשו את המצעדים בג'מייקה, גם בעולם זיהו את הפוטנציאל הגדול והוא הוחתם ב-ISLAND RECORDS הלייבל הבינלאומי הענק. 
זהו יהיה ביקורו הראשון של ביני בישראל, ואחד הביקורים הבודדים של אמני הדאנסהול הגדולים בעולם.

האירוע הוא חלק מחגיגות 10 שנים לסאונד סיסטם "איימר סאונד", אחד הסאונד סיסטמים הוותיקים והמתליחים בישראל, שהופיעו בעבר בפסטיבלים הגדולים בג'מייקה ובאנגליה, ובאמתחתם תיבת דאב-פלייטס (הקלטות מיוחדות) מהקטלניות ביותר במזרח התיכון.

את ההופעה מפיק גי דרייפוס (אפיקומן הפקות), שאחראי על הרכבת האווירית של המוסיקאים מג'מייקה מאז שנת 2006.

 

הנה טעימה מבוני:

תגובות