מדריך

Mecano Un-Ltd באיחוד היסטורי

להקת הארט רוק / פוסט-פאנק המיתולוגית מאמסטרדם בהופעת איחוד מיוחדת

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 20-12-2013 21:30

תגיות: בארבי, Mecano Un-Ltd, מכנאו

Mecano Un-Ltd::

להקת הארט רוק / פוסט-פאנק המיתולוגית מאמסטרדם, מגיעה להופעה היסטורית בישראל, לציון 30 שנה ליציאת צמד אלבומי המופת 
RETITLED ו- AUTOPORTRAIT. הופעת האיחוד של ההרכב ההולנדי בהנהגתו של דירק פולאק (שהפיק את המיני אלבום ואת אלבומה הראשון של מינימל קומפקט) תכלול שלל אורחים ומסיבת דארק אייטיז / ניו וייב ופוסט פאנק לתוך הלילה שתיערך בבארבי לאחר ההופעה.
סיפורה של מכאנו מתחיל בציור, שצוייר בשנת 1977 על ידי דירק פולק מייסד הלהקה, בהשראת חוברת ישנה שמצא בתיבת משחק הרכבה. כשסרק את החוברת, נדהם דירק לגלות חזון של עולם שלם שנבנה מתוך משחק ההרכבה, חזון שהובא על ידו לידי ביטוי בציור, פיסול ואפילו מילים ומוסיקה הדוגמאות שמצא בחוברת ההדרכה הניעו את דירק לצייר את דמויות ההרכבה המכאניות שלו מוקפות בנופים סוריאליסטיים. 
אותם ימים, היו ימי תור הזהב של מוסיקת הפאנק ודירק החליט שהגיע הזמן להקים להקה ויחד עם פיטר קוימן, טון לבינק והאחים תיאו וקורי בולטן, יצר את ההרכב מכאנו. חברי הלהקה השתמשו בפאנק כחומר גלם ועליו הוסיפו שירה ייחודית עם הרמוניות גיטרה יוצאות דופן, שמשלבות מוזיקה אקספרימנטלית חצופה ופרובוקטיבית שמשולבת לתוך תערובת חשמלית מעוררת התפעלות. 
בקיץ 1979 ערכו מכאנו את הופעת הבכורה שלהם LP חברת התקליטים טורסו שהוקמה בתחילת 1980 הוציאה באותה שנה ,שני מיני :
שני התקליטים הנחשבים למאסטרפיס בז'אנר הפכו UNTILTED & SUBTITELD במהרה לתקליטי קאלט נדירים ומבוקשים בקרב אספנים. 
טורסו שחררו בשנה שלאחר מכן שני סינגלים  שהפכו למשאת נפשם של אספנים. לאחר הוצאת שני הסינגלים הללו הלהקה התפרקה, והתאחדה 
בשנת 1982, ללא טון לבניק ופיטר קוימן ובהרכב מצומצם יותר.
 ב-2007 יצא אלבום נוסף בשם " Those Revolutionary Days" ובסוף שנת 2008 הפסיק ההרכב את הפעילות לאחר הופעות גדולות ביוון ובצרפת.
בשנת 2013 , לאחר הפצרות רבות מקהל מעריצים הוציא דירק בשיתוף עם מארק אסף דירק פולק את חתיכות המכאנו ושוב הרכיב את הפרוייקט בחזרה אל הבמה, והפעם תחת השם החדש  MECANO Un-Ltd. עם רוב החברים מהאיחוד האחרון על הסיפון, בתוספת מקס פרנקן (ממינימל קומפקט) על התופים ופיטר ג'נסן על גיטרת בס חוזרים ליצירת מוסיקה ותערוכות אמנות מפרספקטיבה של עולם החצי אינץ' המתכתי, אותו החזון שממשיך להעסיק את דירק פולק וחבורתו מ 1977 ועד היום.

הנה טעימה מההרכב:

תגובות