מדריך

ג'ון גרנט כאן

המשורר הנחשב יופיע לראשונה בישראל חלק מסיבוב ההופעות המלווה את אלבומו השני "Green Pale Ghosts"

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 19-11-2013 21:30

תגיות: בארבי, ג'ון גרנט

ג'ון גרנט הוא מגדולי המשוררים והזמרים שהנפיקה תרבות האאוטסיידרים של ארה"ב בעשור האחרון, מהיוצרים החשובים והמשפיעים וללא ספק בעל הסיפור האישי-אנושי המרתק. הערב, יופיע לראשטנה בישראל לרגל יציאת אלבומו השני "Green Pale Ghosts".

ג'ון גרנט, אישיות אייקונית בקהילה הגאה, ומכותבי השירים החשובים של העשור האחרון אף שעד לא מזמן הוא כלל לא ידע שהוא כזה. הוא יוצר אישי ורגיש, כותב טקסטים שהם עצובים ומרירים, שירים שנונים ואמיצים שעוסקים במצב הנפש, מיניות, הומופוביה וביקורת על התרבות האמריקאית.הוא גדל בדנבר, קולורדו שם הקים את להקת The Czars  שפעלה כעשור והוציאה 6 אלבומי אולפן, האחרון שבהם היה באופן סמלי 'Goodbye'  מ-2004. לאחר שהלהקה התפרקה גרנט פרש מעולם המוזיקה, התמכר לטיפה המרה והפך במהרה לאלכוהוליסט. בהמשך התמכר לסמים קשים שהובילו להרס עצמי ונסיונות התאבדות .עם הזמן הוא עבר לניו יורק, עבד כמלצר, עבר גמילה וחזר לסורו. אך מה ששינה את חייו היה מפגש אקראי עם כמה ממעריציו השרופים- חברי להקת מידלייק אשר הכריחו אותו להקליט עמם , כאשר הם מופקדים על הנגינה, ההפקה והעיבודים בכל השירים. האלבום "queen of Denmark" שיצא ב-2010 נחשב לאחד מהאלבומים הטובים של אותה שנה, ואף זכה לתואר אלבום השנה של המגזין מוג'ו.שנה אחרי צאת האלבום התברר לו שהוא נשא HIV ובאופן אירוני דווקא הידיעה על היותו חולה איידס החזירה לו את הרצון לחיות. הוא עבר לגור באיסלנד והחל להקליט שם את אלבומו השני "Green Pale Ghosts" מסע בין בלדות פסנתר עם נגיעות אלקטרוניקה וטכנו אפלולי בהפקתו של בירגיר טורינסון מההרכב GUSGUS, כאשר על קולות הרקע הופקדה שינייד אוקונר (מעריצה ותיקה שגם אחראית לקאבר לשיר הנושא מהאלבום הראשון). האלבום נקלט יפה ואף הנפיק להיט לרדיו BBC6.

זאת תהיה הפעם הראשונה של גרנט בישראל. הוא יגיע אלינו בסוף סיבוב ההופעות האירופאי שלו, מלווה בלהקה מלאה. בשבוע שעבר התבשר שהוא מועמד לפרס ה "Q" היוקרתי ויתמודד מול דייויד בואי, ארקטיק מאנקיז על תואר אמן השנה ואלבום השנה.

האזינו למיקסטיים של גרנט:

John Grant Essential Mix by I Zebra on Mixcloud

 

תגובות