מדריך

מיסטר הוד

יוצר המינימל טכנו Robert Hood, מגיע היישר מדיטרויט לרייב אמתני וצבעוני. יחחמו: דיפה ובירי

פסאז', אלנבי 94, תל אביב, 21-11-2013 22:30

תגיות: פסאז', Robert Hood

 Robert Hood::

הוד היה שם שהכול התחיל ,יחד עם מייק בנקס וג'ף מילס הוא הקים בתחילת שנות ה90 את " UNDERGROUND RESISTANCE"
אחד מהלייבלים החשובים בהיסטוריה של המוזיקה אלקטרונית ובהמשך הקים יחד עם מילס את "Axis" לייבל נוסף שעתיד להפוך לאגדה .
למרות שמדובר ב"שנות התמימות" - שנים שבהם מה שאנחנו מכירים כיום כטכנו רק החל להתהוות, לכל אחד מהשלושה היה חזון בהיר ביותר לגבי עתיד הטכנו האמריקאי ולאחר מספר תקליטים משותפים הם התפצלו אידיאולוגית לדרכים נפרדות : בנקס כמפתח האג'נדה הלוחמנית של אנדרגאונד רזידטנס, מילס יצא למחקר אינסופי אחר אסתטיקת סאונד והוד עקר מדטרויט לחווה מבודדת כדי לפתח את מה שעתיד להפוך לזרם "המינימל טכנו" .

בתהליך ארוך שכולל כמה וכמה תקליטים מכוננים הצליח רוברט הוד להפשיט עד העצם את נוסחת היצירה שלו למזג אותה עם אינספור השפעות ממוזיקת נשמה שחורה, מוטאון וג'אז וקנה לעצמו שם ענק בעזרת סאונד מדויק,חזק ומתוחכם שהיווה את יסודות הז'אנר ובסיס השפעה לדורות של מפיקים שהגיעו בהמשך. במקביל לעשייה זו חשף הוד תחת השם "Floorplan" את הצד ההאוסי ונוקשה פחות בעזרת קטעי פאנקי-האוס מדהימים עם השפעות גוספל מובהקות . אלבום שהוציא לאחרונה תחת פרויקט זה מחולל שמות ומכיל בתוכו את כמה מלהיטי המועדונים הגדולים של השנים האחרונות .

במקביל ליצירה הוד ידוע כדי'גיי מבריק שיוצר מאשאפ אלקטרוני עם דרייב חסר מעצורים ונחשב לאחד הדי'גיי הצבעונים והמבוקשים בסצנת הטכנו העולמית . הביקור הקודם של הוד באוגוסט 2008 עדיין מהדהד כאחד ממסיבות הטכנו המופרעות שנערכו בעיר.

יחחמו: דיפ'ה ובירי.

צילום: פייסבוק.

הנה טעימה מרוברט בהופעה:

 

תגובות