מדריך

Pampa Label Night #2

צמד המפיקים Isolee ו-Robag Wruhm מגיעים לראשונה לישראל לערב צבעוני של הופעות חיות ותקלוטים

בלוק , סלמה 157, תל אביב, 07-11-2013 23:30

תגיות: בלוק, Pampa Label, Isolee, Robag Wruhm

שניים מהמפיקים הגרמנים החשובים והמשפיעים ביותר של השנים האחרונות: Isolee ו-Robag Wruhme מגיעים בפעם הראשונה לישראל להופעה חיה (איזולה) ודי.ג׳יי סט (רובאג וורום), במסגרת מסיבת הלייבל השניה של ״פמפה רקורדס״, הלייבל המוערך והמופרע של די.ג׳יי קוצה מהאמבורג.   

Robag Wruhm::

גאבור שבליצקי, aka Robag Wruhme, הוא איש אפוף מסתורין. גאון מוזיקלי עם גישה אקסצנטרית ורגישות נדירה, שנחשב אפילו בין חבריו למתבודד תמהוני ושמודה בראיונות שהוא פרפקציוניסט אובססיבי המסוגל לעבור ימים שלמים בלי לאכול או לשתות, שקוע בעבודה מרוכזת על ההפקות שלו. רובאג, שמפרק ומרכיב מחדש טכנו והאוס כבר למעלה מעשור, הוא מנתח מערכות במצב צבירה של מפיק ודי.ג'יי; הוא צולל לנבכי החלקיקים המיקרוסקופיים ביותר של כל צליל ומטפל בהם, אחד אחד, באופן מדויק; מוסיף שכבות ציפוי מלודיות מפעימות ביופיין, סאונדים אנלוגיים מהפנטים טבולים בבריכות של אפקטים, או כלי הקשה אקזוטיים וטריפיים המרחפים בחלל התלת מימדי שהוא יוצר על ידי הצלילים והרווחים שביניהם. הרגישות והדיוק של ההפקות שלו, בעיקר באלבום האחרון שיצא בפמפה, גרמו לרבים בתעשייה להשוות בין הסאונד שלו לסאונד של ניקולאס ג'אר, ואכן, ג'אר מצביע על וורום כאחד ממקורות ההשראה העיקריים שלו. על העמדה, לעומת זאת, יש לו מוניטין של מפלצת רחבות מפחידה ונדירה, כשהמימד המיקרוסקופי נשאר לרחף בעומק הסט ומעליו נוסף קיק אלקטרוני עוצמתי ודומיננטי שלא משאיר מקום לספקות וסוחף את הרחבה להרפתקאות סוערות ואינטנסטיביות.

Isolee::

כמה אמנים יכולים לומר שהם שינו את כללי המשחק? Isolee, השם מאחוריו מסתתר מפיק ההאוס הגרמני רז'קו מולר, יכול גם יכול. "Beau Mot Plage", הקטע שהוציא בלייבל המעולה "פלייהאוס", היה זה שהפך את המילה "מיקרו" לאחת הבולטות באלקטרוניקה במפנה המילניום. הצלילים הפיקסליים והקריסטליים שבקעו ממנו והפיקו מלודיה עקומה וחלומית, לא נשמעו כמו שום דבר אחר לפני כן. מה שכן, אחריהם שום דבר כבר לא נותר כשהיה – סצינת ההאוס הלכה בעקבותיו וניסתה שוב ושוב לשכפל את הצליל החד פעמי של "Beau Mot Plage" (למשל "Rej" של Ame) ושל יוצרו.
מולר נולד בפרנקפורט, אך בילה חלק מילדותו באלג'יריה. בגיל 12 הוריו קנו לו אורגן לחג המולד ומאז הפכה המוזיקה להיות מרכז חייו. בסוף שנות ה-90 הוא הפך ליוצר הכי מזוהה עם לייבלים אקספירמנטלים מינימליסטים ופאנקיים (פליי האוס, פרלון, ו-Klang electronics), וכחלק מכנופיית פלייהאוס מפרנקפורט (רומן פלוגל, לוסול, וליהלובוס ועוד), שחרר אלבומים מופתיים שמיצבו אותו כאחד האמנים והיוצרים האלקטרוניים הכי מעניינים של אותן שנים. אחרי הפרידה מפלייהאוס מצא גם הוא בית אצל פמפה רקורדס של קוצה והאזנה לקטעים החדשים שלו מסבירים למה.

איזולה החדש מעולם לא היה כל כך חופשי. הצלילים שלו לוקחים למסע שכולו חלום בהקיץ על רייב באוויר הפתוח, באווירה של ניו ווייב חדש אבל כזה שלא מאבד את הטרייד מארק של המפיקים הגרמנים הגדולים. את סאונד ההאוס המינימליסטי שלו הוא משלב עם פוסט פאנק, סינת פופ ודאב טכנו, על מצע של באס חם וקולות הרמוניים מעליו. המוזיקה שלו אורגנית, רוויה בטקסטורות עשירות ואטמוספירה בסטייל פוסט סינמטי שיוצרת עולם אישי פואטי צבעוני ועמוק. לבלוק הוא מגיע להופעה חיה עם מיקסר 30 ערוצים אנלוגי שנשמע כמו חלום. לא לפספס, איזולה עולה בשעה 01:30!

הנה טעימה מהאי פי המשותף של השניים:

תגובות