מדריך

ערב אוסטגוט טון 02

השמות הלוהטים של סצינת הטכנו האירופאית חוזרים לבלוק: מרסל דטמן, אנסוור קוד ריקווסט, ניק הופנר,סוון מרקוארדט ובוריס

בלוק, סלמה 157, תל אביב, 17-10-2013 23:30

תגיות: הבלוק, בוריס, אוסטגוט טון, מרסל דטמן, אנסוור קוד ריקווסט, ניק הופנר

הפקה המשותפת השנייה של מועדון הבלוק עם המועדון שהפך להיות לסמל של דור שלם: הברגהיין/פנורמה בר בברלין! ערב היסטורי של הלייבל הרשמי של הברגהיין - אוסטגוט טון - עם לא פחות מחמשת מהרזידנטים של המועדון המפורסם ביותר בעולם שינגנו בשני חללי הבלוק:  מרסל דטמן, אנסוור קוד ריקווסט, ניק הופנר,סוון מרקוארדט ובוריס.

<<מרסל דטמן>>
דטמן מגיע לתל אביב שבועיים אחרי שיצא אלבומו השני באוסטגוט טון, חודש אחרי הבוילר רום עם ריאן אליוט והיישר מסט עם קארל קרייג ובן קלוק בקוקון באיביזה, דטמן מגיע אלינו בשיאו. עם גישה של טייק איט אור ליב איט, אין מישהו שמגדיר ומוביל את הטכנו טוב ממנו. בניגוד לאמנים רבים שמתפרשים לצדדים ומשלבים מגוון ז'אנרים, דטמן נע בקו אנכי על ציר הטכנו ומגולל את ההיסטוריה על כל המוטציות שלו: מינימל, דאב שיקגו ודטרויט. הטכנו שלו שרירי, מחוספס וסקסי; דטמן הוא מסוג האמנים שתופסים את הגוף וגם את השכל. הוא מסובב תקליטים כבר 20 שנה ורזידנט בברגהיין עוד מגלגולו הראשון כ"אוסטגוט" ב-1999. בשנים האחרונות שחרר עשרות ריליסים ומיקסים באוסטגוט ובלייבל שלו MDR, ביניהם הסט ההיסטרי "ברגהיין 02" שהזניק את הקריירה שלו למעמד בינלאומי. ההתמדה והדבקות שלו בטכנו טהור משתקף בסטים פונקציונאליים, לא צפויים ומלאים בניגודים.

<<אנסוור קוד ריקווסט>>
בקטגוריית הדבר הגדול הבא, נמצא פטריק גראסר, שתחת השם Answer Code Request עורר בסצנה מהומה לא קטנה. הריליס הראשון שלו יצא ב-2011 והציג טכנו מופתי, מהודק וחדשני: פאנץ' מעולם האינדאסטריאל, גרוב כבד, שכבות מורכבות וחתימת צליל ייחודית. הסאונד איחד בין מסורת הטכנו הברלינאית עם המלנכוליה של דטרויט, האינטליגנציה הבריטית ויצירתיות של סצנת הבאס העכשווית. השמועות שמאחורי הריליס עומד דטמן, Shed ואחרים לא איחרו לבוא וכל הסצינה בברלין יצאה למסע בעקבות המפיק המסתורי שנשמע כמו הדבר הבא שוותיקי הברגהיין אמורים לעשות. שנה מאז אותו ריליס, גראסר הוא רזידנט בברגהיין ודי ג'יי מבוקש בכל העולם שמשחרר קטעים בלייבל שלו ובלייבל של דטמן. הקרבה המוזיקלית בין אנסוור קוד ריקווסט שיעלה ראשון ודטמן שאחריו - מרמזת על כך שצפוי לנו אחד הלילות האחידים סגנונית, המיוחדים והמקוריים שהרחבה המרכזית של הבלוק ידעה. 
<<ניק הופנר>>
לסקוואט יגיע כשרון ענק ודמות מפתח בעיצוב הסאונד של הברגהיין כולו, ניק הופנר, רזידנט בברגהיין ובפנורמה, ומי שהיה אחראי עד לא מזמן להחתמה של האמנים והלהיטים העצומים של אוטסגוט טון. כאיש רב פעלים הופנר הוא מעמודי השדרה של הסצנה האלקטרונית: רזידנט כל יכול עם סטים מוטרפים של דיפ האוס וטכנו, די ג'יי מבוקש, אחראי על הסקאוטינג, החתמת אמנים וניהול יצירתי באוסטגוט, לשעבר העורך של Groove Magazine, מפיק מוזיקלי נדיר באיכותו וחלק מהצמד my my. כדי ג'יי ומפיק הוא מציג מאפיינים של אמן המסור למוזיקה כל חייו, רגיש להיסטוריה, אוהב לספר סיפורים דרך הסט ובעל הצהרות מוזיקליות ייחודיות. הסטים שלו נעים בין האוס מסיבתי לחווית טכנו דרמטית, ומה שביניהם: האוס אפליפטינג, טכנו, דאב עמוק ומלודיה עשירה.

<<בוריס>>
הדיג'יי שמחזיק בשיא של המספר הרב ביותר של תקלוטים בברגהיין מתחילתו ב-1999 ועד היום, ובשיא דומה בפנורמה, בדרך לזכות בתואר גם בבלוק. כמי שנודע בעולם בתור הדי.ג'יי שמנגן כבר 30 שנה סטים שלא יורדים משמונה שעות ועשויים להגיע גם ל-12 שעות רצופות, נדיר למצוא אותו שלא מאחורי עמדה. בוריס, שהקדיש את הקריירה שלו למחקר מוזיקלי, מגיע לכל סט עם ספקטרום בלתי הגיוני של מוזיקה, בתוכו הוא מלהטט באינטואיציה ורגישות. מזוהה בעיקר עם טכנו אבל אחראי גם על כמה ערבי האוס בלתי נשכחים בפנורמה, והנטייה שלו לשלב גם דיסקו, פוסט פאנק ורוק, הופכים אותו לדי ג'יי שבלתי אפשרי להגדיר מוזיקלית. כאייקון בחיי הלילה ועמוד תווך בסצנה הברלינאית בוריס מתחזק קהל מעריצים הדוק שנשאר איתו גם בשעות האחרונות של כל מסיבה.

<<סוון מרקוארדט>>
את המשלחת האימתנית הזאת סוגרת אחת הדמויות המיוחדות בהיסטוריה של סצינת המועדונים. השומר המפורסם בכניסה לגן העדן - או לגיהנום - הדורמן האגדי והצלם, "איש הברזל", סוון מרקוארדט.  

הנה טעימה מניק הופנר:

תגובות