מדריך

Meet Patrik Fitzgerald

משורר הפאנק פטריק פיצג'רלד מגיע להופעה ראשונה ומיוחדת בישראל

אוזןבר, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 21-11-2013 20:30

תגיות: אוזןבר, Patrik Fitzgerald, פטריק פיצג'רלד

 Patrik Fitzgerald::

רבים קוראים לו "משורר הפאנק המקורי", חלק הגדירו אותו כממציא ה- "פולק פאנק", ולא מעט תארו אותו בתור אחת ההשראות הגדולות עליהם. 
לארץ הוא יגיע לראשונה כחלק מסיבוב ההופעות לקידום האלבום החדש Subliminal Alienation, שיצא השנה לאחר שנים של שתיקה. בין היתר סיבוב ההופעות שלו כולל גם את החימום לכל הופעות האיחוד של הבומטאון ראטס של בוב גלדוף, שהתאחדו באיחוד היסטורי לאחר 27 שנים וצירפו את פטריק לסיבוב ההופעות.

דרכו המוזיקלית מתחילה בסבנטיז, עם EP בשם Safety Pin Stuck in My Heart שיצא ב- 1977. מאסטרפיס בין חמישה קטעים ששיר הנושא ממנו הפך ללהיט במצעדים האלטרנטיביים של בריטניה והנסיק את הקריירה שלו. תוך זמן קצר הוא מצא את עצמו על במות פסטיבלים יחד עם הקלאש, הג'ם, ו U2, ג'ון פיל הקליט איתו שלושה פיל סשנים שונים, ועל אף שהיה חלק פעיל מהסצינה השוקקת של אותם ימים תמיד התבדל עם עולם מיוחד משלו שנע על התפר שבין הזעם של הפאנק, והאקוסטיות של הפולק, ותמיד עם ליריקה נוקבת מלאת פאתוס וריאליזם, וסגנון שירה ייחודי לו ורק לו.

בתחילת שנות ה- 80 הוא החל לשלב אלקטרוניקה בהפקות שלו וסיפק לא מעט פנינים לזרם הניו וייב, ביניהם כמה אלבומים נדירים וקשים להשגה כיום. באותם ימים הוא גם עבד רבות עם אן קלארק, גם בהרכב המשותף Ghost of individulas, וגם בהפקות שהפיק לה.

מאז שנות ה- 80 פטריק הוציא סה"כ שני אלבומים, האחד ב- 2006, והשני השנה. מדהים לשמוע איך גם אחרי כל השנים הללו בשנייה שהוא פותח את פיו ומתחיל לשיר עם המבטא הקוקני הכבד שלו, שומעים שהחומר האנושי איתו הוא מתעסק ועולם היצירה שלו נשארו כשהיו, והאלבום לא נופל מיצירותיו באייטיז.


הנה טעימה מפטריק:

תגובות