מדריך

The Wire Night

להקת הפוסט פאנק האגדית מאנגליה בהופעה אחת ויחידה בישראל

בארבי תל אביב, קיבוץ גלויות 52, 02-11-2013 21:30

תגיות: בארבי, WIRE

Wire::

אחת מלהקות הרוק החשובות של שנות ה-70 וה-80, הוקמה בלונדון ב-1976, על-ידי קולין ניומן, גראהם לואיס, ברוס גילברט ורוברט גוטובד, והייתה בראשית דרכה חלק חשוב מסצנת הפאנק השוקקת של לונדון. אלבומם הראשון: PINK FLAG נחשב עד היום לאחד מאלבומי הפאנק המשפיעים ביותר בהיסטוריה ("אחד מאלבומי הבכורה המקוריים ביותר של גל להקות הפאנק הבריטי הראשון", (ALLMUSIC GUIDE. האלבום מכיל את תמצית הסאונד הייחודי של WIRE : סאונד מינימליסטי וקר, מבני שירים לא שגרתיים ונושאי כתיבה מופשטים.


עד היום נחשבים שלושת אלבומי הלהקה הראשונים לאבני דרך בתולדות הרוק שהשפיעו על להקות רבות כמו: R.E.M, SONIC YOUTH, BLUR, BLOC PARTY, FRANZ FERDINAND, MY BLOODY VALENTINE ועוד. ל-WIRE  גם קשר ישראלי ונגעה בתולדות הרוק הישראלי. קולין ניומן, סולנה של WIRE, הפיק בשנות השמונים בין היתר את RAGING SOULS, אלבומה הנחשב ביותר של להקת MINIMAL COMPACT, וכך גם הכיר את מלכה שפיגל, באסיסטית הלהקה. השניים נישאו ב-1986 ובשנות ה-90 הקימו יחד את הלייבל SWIM ואת הלהקה GITHEAD.
WIRE מגיעים לישראל כחלק מסיבוב ההופעות העולמי הנוכחי שלהם לקידום אלבומם החדש Change Becomes Us, אשר זכה לשבחים בעיתונות המוזיקה העולמית.

הנה טעימה מההרכב:

תגובות