מדריך

ג׳אז זה מגניב - שבת של ג׳אז בתדר

יום שידורים שכולו ג'אז כולל הופעות של להקת פלטינה, תקלוטים של ארז טודרס, אנשי רו טייפס ועוד

תדר, בית רומנו, דרך יפו 9, תל אביב, 03-09-2016 16:00

תגיות: ג'אז, תדר


יום שידורים שכולו ג'אז היום בתדר:

להקת הפלטינה בהופעה - ההרכב הוא כנראה אחת מאבני היסוד הראשונות  והחשובות ביותר של סצנת הג׳אז המקומית. הלהקה הוקמה בתחילת שנות השבעים ע״י המתופף אהרל׳ה קמינסקי והסקסופוניסט/חלילן רומן קונסמן ז״ל. היא החליפה נגנים לאורך השנים, אך חבריה הבולטים תמיד היו קמינסקי, קונסמן, הקלידנית אלונה טוראל והבסיסט לב ז׳בז׳ינסקי. שנות פעילותה אמנם היו מעטות, אך השפעתה מהדהדת עד היום - בין אם כלהקת ליווי לאריק איינשטיין, או דרך שלושת האלבומים מעוררי ההשראה שלה, שבזמנו היו פורצי דרך - ״חירות״, ״הופעה חיה בברברים״ ו״הנערה עם שיער הפשתן״. אחרי שהתפרקו בשנת 76, הפכו כמה מחבריה ליוצרים משפיעים ואיש איש בדרכו היה אחראי להחדרת הג׳אז למחזור הדם של המוזיקה הישראלית. לפני חודשים מועטים יצא מחדש תקליטם הראשון ״בהופעה חיה בברברים״ בלייבל פורטונה, וההרכב חזר להופיע - מה שהפך את השילוב שלהם ביום הג׳אז שלנו לטבעי ומתבקש. הפלטינה תופיע בהרכב הכמעט מקורי ותחזיר אותנו לימים בהם ג׳אז עברי עוד היה מראה נדיר ומיוחד. 

לפניהם ואחריהם:

אביגד בג׳ו וליאור איינס יקדישו שידור לגאון הג׳אז האתיופי מולאטו אסטטקה, שהמוזיקה שיצר פרצה שביל חדש בג׳אז העולמי ומגיע להופעה בפסטיבל מקודשת.
ארז טודרס (התפוחים) יארח את הקלידנית, המלחינה והמעבדת אלונה טוראל לשיחה צפופה על הקריירה הענפה שלה (בכל זאת מדובר באישה שניגנה בכל תקליט שני שיצא בישראל אי פעם כנראה).
ספי רמירז ינגן תקליטי ג׳אז מאוסף תקליטיו הפרטי והעמוק עד מאוד,  ולבסוף חברי הלייבל רו טייפס יציגו את הסיבוב החללי/עתידני שלהם לג׳אז בתוכנית רדיו מלאה בקטעים מקוריים מבית היוצר של הלייבל המקומי האהוב.

תגובות