מדריך

להקה של אדם אחד

הבלוזיסט בן פריסטייג' יופיע מחר בהופעה יחידה בישראל. הערב יקיים כיתת אמן מיוחדת בפסאז'

פסאז', אלנבי 94, תל אביב, 12-11-2013 21:00

תגיות: בן פריסטייג', כיתת אמן, פסאז'


בן פריסטייג' הוא להקה של אדם אחד. בהופעה ייחודית ואנרגתית פריסטייג' ינגן בו זמנית בגיטרה (מסוגים שונים), בס ,תופים, מפוחית ושירה. 
פריסטייג' מנגן בלוז עם כל הגוף: הוא התחיל כנער בפלורידה עם חצוצרה (או מפוחית) על השפתיים, עבר לגיטרה (או בנג'ו, או כינור) בידיים כדי לנגן עם סבתא שלו (נגנית בוגי-ווגי בזכות עצמה) במפגשים משפחתיים במיסיסיפי, הוסיף תופים ליד הרגליים כאשר ניגן ברחובות ממפיס, ובסופו של דבר לא הייתה ברירה – והוא התחיל גם לשיר במלוא גרון.

כאשר בן פריסטייג' עולה על הבמה ומנגן עם כל הגוף בבת אחת – בוקע מתוכו בלוז טהור, עם שורשים במישורים העגומים של מיסיסיפי, עם ניחוח של ביצות פלורידה, עם זכרונות מתקופת הוודוויל (סבתא-רבא שלו הייתה חברה בתזמורת נשים!) ועם לקחים משורה של מוזיקאי בלוז שהעניקו לו מנסיונם ומן הצליל שלהם כאשר החליפו איתו ריפים מעבר לרחוב בממפיס.
המוזיקה הייחודית של בן פריסטייג' הפכה אותו לאחד השמות העולים בסצנת הבלוז האמריקאית, שם הוא מרבה להופיע בפסטיבלים, לזכות בתארים על נגינתו ועל כתיבת השירים שלו, ולהלהיב קהל אחרי קהל עם הבלוז האנרגטי שלו, המשלב את הדחף ואת הפשטות לכאורה של הבלוז העתיק עם אוזן מודרנית ורגישה. 
מופע ה "וואן מן בנד" שלו הוא יורש ראוי לקודמיו הגדולים, מג'סי פולר וג'ו היל לואיס ועד ד"ר איזייה רוס: חזק, מקפיץ, יפה. כל כך יפה.

 

הנה טעימה מפריסטייג':

תגובות