מדריך

פסטיבל הריוורב השני

יום הופעות שכולו סרף רוק עם ההרכבים The Orions, Baharat וגולשי האבן והמספריים

האוזןבר, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 16-10-2013 21:00

תגיות: אוזןבר, סרף רוק, פסטיבל הריוורב הראשון

הערב יערך במועדון ההופעות האוזןבר בתל אביב פסטיבל הריוורב השני שכולו הופעות של הרכבי "סרף רוק" או רוק גלישה. ז'אנר מוזיקלי זה מזוהה בעיקר עם קליפורניה והיה פופלארי בעיקר במהלך שנות השישים. כלי הנגינה הדומיננטי ביותר בשירי רוק הגלישה הוא גיטרה חשמלית, לצד סקסופון דומיננטי, והשירים של הרכבי סרף רוק הם ברובם אינסטרומנטליים.

ליין אפ:

» להקת RPS Surfers  - חברי ההרכב ידועים בשמם "גולשי האבן, הנייר והמספריים", והם מנגנים מוזיקת גלישה (surf-rock) אינסטרומנטלית ומקורית המשלבת את הסאונד של שנות השישים עם צלילים מזרח-תיכוניים והשפעות נוספות. כל הופעה של הלהקה היא חגיגת גלישה וריקודים באווירה קיצית וכיפית. הגולשים מגיעים לאוזןבר לקראת תקליטם הראשון – Danger Beach (בפורמט ויניל). שהוקלט במוסך-זוהר בהוצאת audio-montage. האלבום מתאר את חוויות הגלישה של חברי הלהקה בחוף הדנג'ר הידוע לשמצה דרך צלילים הנשמעים לעיתים כלקוחים מסרטי אווירה של שנות השישים המוקדמות.
» להקת The Orions -  האוריאונס הם להקת סרף רוק אינסטרומנטלי שנשענת על מוסיקת הסרף הקלאסית של שנות השישים עם תוספת אנרגיה ועוצמה של פאנק-רוק וגראז'. עם דואו-גיטרה וחטיבת קצב משומנת היטב האוריונס מנגנים קטעים שנעים בין פסי הקול האפלים והמיסתוריים של סרטי הבילוש של שנות השישים והשבעים עד להמנוני מסיבות חוף במקסימום כח.האוריונס מגיעים מחיפה ומתאימים למי שלא מפחד מגלים גבוהים.

» להקת  baharat - ההרכב הטרי והמבטיח המשלב סרף רוק עם קריצה לאוריינטלי.

לאורך הערב יתקלט רועי בר יהודה (בנדיקט, the meatballs, on and the offs) שינגן סרף, רוקנרול ורוקבילי על גווניהם מאוסף התקליטים המשובח שלו.

האזינו ללהקת RPS Surfers: 

 

תגובות