מדריך

מסיבת Promote Diversity

מועדון הבלוק מצטרף למועדונים בחו"ל ויוצא במסיבת מאבק כנגד מדיניות הדיכוי כנגד הומואים ולסביות. עם מוב די ומאנו לה טאף

בלוק, סלמה 157, תל אביב, 12-09-2013 23:30

תגיות: זכויות, בלוק, All Out, Promote Diversity

הערב יצטרף מועדון הבלוק למועדון הברגהיין בברלין, האאוטפוט בניו יורק וההארי קליין במינכן, למסיבת Promote Diversity - אירוע מחאה בינלאומי כנגד מדיניות הדיכוי של לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים, ביסקסואלים ותומכיהם ברוסיה, בניצוחם של שניים מהתקליטנים הבולטים באירופה - מוב די ומאנו לה טאף. כל הרווחים מקופת הכניסה יתרמו לארגון זכויות הלהט"ב הבינלאומי All Out.


לפני שבועות אחדים אישר נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, חוק האוסר על "תעמולה הומוסקסואלית". החוק, שאושר בהצבעה ללא מתנגדים, נועד לדברי הממשל להגן על בני הנוער מפני תכנים "לא הולמים" ו"לא מוסריים" והוא מטיל עונשים כבדים על מי שיציג בפומבי "יחסים לא-מסורתיים", או יפיץ "אינפורמציה הומוסקסואלית".

מדובר בנקודת שיא חדשה בקמפיין שנאה כנגד קהילת הלהט"ב ברחבי רוסיה כולה. בתהליך שיטתי הנמשך כבר מספר שנים, נרמסות, אחת אחר השניה, זכויות האדם הבסיסיות של מיליוני אנשים ברוסיה אך ורק בגלל נטייתם המינית. נכון לרגע זה נאסר על חברי קהילת הלהט"ב ותומכיהם להפגין, לצעוד, להתכנס ואפילו להביע גילויי חיבה פיזיים בפומבי. בני זוג מאותו המין שיאחזו ידיים ברחוב צפויים למשפט ולקנס כספי כבד, מצעד הגאווה נאסר במוסקבה למאה שנים לפחות וארגוני הסיוע והתמיכה לנוער להט"בי, כמו גם כל שיחה עם בני נוער על נושאים הומוסקסואליים, הוצאו מהחוק.

בהשראת גל החקיקה החדש, מתגלות לאחרונה יותר ויותר תופעות של אלימות מצד המשטרה והאזרחים כנגד הקהילה הגאה ברוסיה. אנשים הנחשדים כבעלי נטייה "לא-מסורתית" מוכים ברחוב לעיני כל, ללא התערבות השוטרים ולעתים אף בעידודם; מפגינים מוכים ונעצרים וקבוצות ניאו-נאציות החלו לחטוף, להתעלל ואף לרצוח צעירים הומואים ולסביות.

"All Out" הוא ארגון בינלאומי המונה יותר מ-1.8 מיליון פעילים ומוביל קמפיינים מתוקשרים נגד הומופוביה במקומות הקשים ביותר בעולם, ביניהם קמרון, עירק, אוגנדה, ניגריה, אוקראינה – וכעת גם רוסיה. הארגון מתמחה ביצירת לחץ על מקבלי החלטות, ומאחוריו סדרת הצלחות בהגנה על חייהם של להט"בים ובטרפוד ושינוי חקיקה הומופובית.


מי שינצח על הרחבה של המועדון הם שני די.ג'ייז שמרגשים אותנו מאוד לאחרונה - שניים מהנציגים הבולטים של מוזיקת ההאוס המודרנית שהשילוב ביניהם בערב אחד הוא סוג של היתוך גרעיני - מוב די ומאנו לה טאף.

הראשון שיעלה לעמדה יהיה מוב די, בפעם השלישית במועדון ובכל פעם שהוא מגיע, אנחנו יודעים שמשהו טוב עומד לקרות. מוב די הוא דיוויד מופאנג – די.ג'יי גאון, לוליין ווינילים ומוזיקאי מוכשר בטירוף שהפקות הדיפ האוס והטכנו שלו לעתים קרובות נוגדות את חוקי הכבידה. עם קריירה שנמתחת מאז תחילת שנות התשעים ויותר מעשרה אלבומים שהוא הוציא לבדו וכחלק משיתופי פעולה שונים, מוב די צבר לאורך השנים גוף עבודה מרשים ביותר. יש לו גם סיפור חיים מעניין – הוא גדל עם שני הורים פסנתרנים שהיו שומעים תקליטים של פינק פלויד וקראפטוורק להנאתם ופיתח אובססיה לחלל בגיל צעיר אחרי שראה את "אודיסיאה 2001” של קובריק – שימו את כל ההשפעות האלה בסיר אחד והתוצאה היא תבשיל אלקטרוני מטאפיזי ומהפנט, בסאונד חם ועמוק, בדיוק כמו שאנחנו אוהבים.

אחרי מוב די יגיע תורו של הדי.ג'יי והמפיק האירי שגר בברלין - מאנו לה טאף, אחד מהכוכבים החדשים של הסצינה האלקטרונית, שנמצא בדיוק בנקודת הפריצה הגדולה בקריירה ושיגיע בפעם הראשונה לבלוק כדי לנגן את השילוב המיוחד שלו של דיסקו מודרני, האוס אטמוספרי ואלקטרוניקה פסיכדלית, שילוב שכבר זיכה אותו בתואר "העתיד של מוזיקה ההאוס". נסיקה כל כך מטורפת, משם שאף אחד לא מכיר למעמד של כוכב, אנחנו לא זוכרים כבר הרבה שנים. השם שלו קפץ לראשונה ב-2009 כשהוציא את האי.פי הראשון בלייבל של פרינס תומאס ומאז הוא כבר הספיק לשחרר מטר מטאורים של קטעים ורמיקסים מעולים שמערבבים האוס עוצמתי עם נגיעות של דיסקו מלודי. השנה הוא הוציא את אלבום הבכורה שלו "Changing Days” בלייבל המשובח Permanent Vacation והוכיח שבדומה לחברו ללייבל ג'ון טאלאבוט – גם לו יש את היכולת הנדירה להרקיד ולרגש באותה נשימה.
יפתחו את הערב אנה וסוזאנה ופרטוק יסגור. ובחדר הדיסקו: יוגו, ליברה-דיסקוטק ואליוט.

הנה טעימה ממאנו לה טאף, סט מהבויילר רום:

תגובות