מדריך

Old School PingPong Party

טורניר פינג פונג סוחף יהפוך למסיבה צבעונית במיוחד עם די ג'ייז Egyptian Lover (לוס אנג'לס) ו-DJ Hype (ברלין)

תדר, דרך יפו 9, תל אביב, 05-09-2013 16:00

תגיות: תדר, פינג פונג, DJ Hype, Egyptian Lover

התדר מארח לטורניר פינג פונג את שני הדי ג'ייז מארה"ב וברלין:

Egyptian Lover::

גרג בוסרד הידוע בכינויו Egyptian Lover הוא אחת מדמויות הקאלט של ההיפ-הופ, אגדת אלקטרו ופורץ דרך אמיתי שחיבר בין היפ-הופ ואלקטרוניקה הרבה לפני שזה היה נפוץ. כשמדברים על הימים הראשונים של ההיפ הופ, תמיד עולים אותם השמות - גרנדמאסטר פלאש, אפריקה באמבאטה, קול הרק ושאר האגדות שהמציאו את התרבות בגטאות ניו יורק של תחילת האייטיז. אך הרבה שוכחים שלא מעט זמן אחרי שההיפ הופ נולד בניו יורק, הוא כבר עשה את צעדיו הראשונים בחוף המערבי של ארצות הברית.

גם בלוס אנג'לס היו חלוצי ראפ, ואחד הבכירים שבהם הוא גרג בוסרד, הידוע בכינויו Egyptian Lover - וכן בנות, הלוק תואם לכינוי. בוסרד, שהתחיל את דרכו כדי ג'יי במסיבות שכונתיות בשכונת סאות' סנטרל באל.איי, היה מהראשונים שהוציאו סינגלים של ראפ בצד שלו של היבשת. בסדרת סינגלים שכללה את הלהיטים "What Is a DJ if He Can't Scratch", "I Need a Freak" , ו"Egypt Egypt", בוסרד הביא לעולם את היסודות עליהם נבנה הווסט קוסט היפ הופ של ד"ר דרה וסנופ דוג - מקצבי 808 שמנים, סינתיסייזרים וטקסטים מלוכלכים על מסיבות ובחורות. השימוש של בוסרד במכונת התופים האגדית הפך אותו גם ליוצר פורץ דרך בעולם האלקטרו, כמו המקבילים שלו בחוף המזרחי. אחרי שפרש מעולם המוזיקה ונשכח במשך כמה שנים, המאהב המצרי חזר לפעולה באמצע שנות התשעים והמשיך להופיע ולהפיק, אך עדיין מתחת לרדאר. רק בשנים האחרונות, אחרי שיתוף פעולה עם M.I.A וחתימה בלייבל היוקרתי Stones Throw, התהילה חוזרת לכיוונו של המאהב המצרי, שמופיע ברחבי העולם חמוש במכונת ה-808, ועובד כיום על אלבום חדש ומצופה בשם "1984".

 

DJ Hype::

מארק הייפ הוא אחת מהדמויות החשובות ביותר בהיסטוריה של ההיפ-הופ הגרמני והאירופאי. דיג'י ומפיק שהיה שם כשהכל התחיל ועזר לבנות את סצנת ההיפ-הופ בברלין, עיר שבדרך כלל עסוקה בטכנו ואלקטרוניקה קשה. בשני העשורים האחרונים הייפ נוסע ברחבי העולם ומפיץ אולד סקול היפ-הופ, פאנק, סול וגרוב חסר גבולות. במרוצת השנים הוא גם הוציא מספר לא מבוטל של מיקסטייפים ואלבומים ושיתף פעולה עם רשימה מכובדת של חברים מהעולם ביניהם- Masta Ace, Souls Of Mischief, Mr. Lif, Beat Junkies טיוליו בעולם הובילו אותו גם לישראל ולפני יותר מחמש שנים הוא הגיע לביקור היסטורי במועדון הזמיר בתל אביב ויצר את אחת ממסיבות ההיפ-הופ והגרוב הכי זכורות לטובה בתולדות עירנו הקטנה.

יחחמו המקומיים: וואן אווי, נדב נאמן ועמיחי מטיאס, קאלימיסט, ומש. 

צילום: פייסבוק.

 הנה טעימה מהמאהב המצרי:תגובות