מדריך

פסטיבל ג'אז בים האדום 2013

פסטיבל הג'אז באילת בארבעה ימים מלאי מוסיקה משובחת עם מופעים של אמני ג'אז מכל העולם לצד אמנים ישראלים מובילים

נמל אילת, , 18-08-2013 19:00

תגיות: אילת, פסטיבל ג'אז בים האדום, דובי לנץ

פסטיבל ג'אז בים האדום הוא ללא ספק מסורת של ממש, אשר במסגרתו, ב-26 שנות קיומו, זכה הקהל הישראלי ליהנות ממופעים של אמני ג'אז מהגדולים בעולם. בארבעה ימים של חוויה עשירה המשלבת מוסיקה, שמחה וים, סוחף אחריו הפסטיבל עשרות אלפי מבקרים צעירים ומבוגרים,  תיירים רבים, נופשים וכמובן תושבי אילת. את הפסטיבל מנהלים זו השנה השנייה דובי לנץ ואלי דג'יברי. החיבור המיוחד בין השניים ישלב גם השנה סגנונות שונים והשפעות מגוונות בין ענקי סצנת הג'אז בעולם לבין מוסיקאים ויוצרים ישראלים.

בין המופעים השנה בפסטיבל:

ערב עם ברנפורד מרסליס , חמישיית אל פוסטר עם וואלאס רוני, ז'ואאו בוסקו מארח את אחינועם ניני, Triveni II , ניקולאס פייטון, מכון תלוניוס מונק מארח את ג'יין מונהייט, שישיית תמי שפר, ג'ף באלארד Fairgrounds עם מיגל זנון וקווין הייס, אסתר רדא, שלישיית ג'רלד קלייטון, יותם זילברשטיין טריו אורגני, אנטוניו סאנצ'ס וה-  Migration , אלברט בגר טריו, שלישיית מאט סקופילד, Tatran , Motion Trio ועוד.

השנה חלו מספר חידושים מרעננים בפסטיבל: הנהלת הפסטיבל החליטה להקים השנה את "כפר הפסטיבל" .

 ה"כפר" ימוקם בחוף הדקל הצמוד למתחם הפסטיבל בנמל אילת. לטובת רוכשי הכרטיסים לפסטיבל יוקמו בכפר מתחמי לינה לצעירים ומשפחות בתשלום סמלי . האירוח בכפר יתקיים באהלים ומתחם אירוח תחת כיפת השמים, החוף המסודר מציע כמובן שירותי מקלחות, אוכל ושתייה . הייחוד של כפר הפסטיבל הוא הפיכתו לחלק בלתי נפרד מההווי של הפסטיבל , ולשם כך במת הג'אם סשן המסורתית של הפסטיבל תמוקם השנה במתחם "כפר הפסטיבל". זוהי למעשה במת הג'אם של הפסטיבל שתארח מדיי לילה הופעות מרהיבות של אמני הפסטיבל כמו גם אמני ג'אז צעירים המופיעים עד השעות הקטנות של הלילה ויוצרים חוויה מיוחדת ומרגשת של ג'אז מרענן ואנרגטי.

אל במת הג'אם, המהווה במה פתוחה, מוזמנים כל אמני הפסטיבל וגם השנה צפויים חלק מן האמנים לעלות לג'אם סשן לאחר המופעים שלהם במתחם הפסטיבל בנמל אילת, אירוע אשר הפך לחוויה האמיתית והאותנטית של חובבי הג'אז . הכנסיה לבימת הג'אם תהיה חופשית.

צילום: פלמה קולנסקי

האזינו לBranford Marsalis שיופיע בפסטיבל השנה:

 

 

תגובות