מדריך

החזית הירושלמית

חמישה ימים של מוסיקה עצמאית בירושלים, עם הופעות, תקלוטים ורדיו. הערב בלי יאפים, בלי ג'יפים, דניאל קיצ'לס בפרויקט סולו חדש

חצר הנסן, ירושלים, 17-08-2015 21:00

תגיות: ירושלים, החזית, עונת התרבות, דניאל קיצ'לס, רעשhour

עונת התרבות, ורעש האואר עושים כבוד למוסיקה הירושלמית והאנשים שעושים אותה: לאורך שבוע שלם תצוץ בעיר תחנת רדיו פעילה, שתהיה פתוחה לקהל, ותתבסס על לוח שידורים שכולו מוקדש לסאונד הייחודי והמורשת של המוסיקה העצמאית בירושלים אז והיום.


שידורי הרדיו יפתחו בכל יום בשעה 12:00, ויכללו סדרת תכניות מיוחדת שתסקור את הנקודות החשובות ביותר בתרבות הירושלמית החל משנות ה-60 ועד היום, כמו גם כיתות אמן, הופעות, תקלוטים של די.ג'יים ואספנים, ואירוחים של אנשי מפתח מהתרבות הירושלמית. כל שידורי התחנה יועברו ברשת בשידור חי.

והערב>>

בימים אלו עובד דניאל קיצ'לס, חצי מהמח הקודח והלב הפועם של יאפים עם ג'יפים (לצד נועם יעיש), על אלבום סולו ראשון. קטים חדשים מתוך האלבום וקטעים נוספים קיבלו פרשנות בימתית בזכות תמיכת "החזית" ויבוצעו לראשונה מול קהל במסגרת הפסטיבל.

 

אם מתעקשים לדחוס את המוסיקה החמקמקה של קיצ'לס והיאפים תחת קטגוריה כלשהי, אפשר לומר שמדובר בפרשנות ירושלמית עקומה לפריק פולק. בקצת יותר מעשור של פעילות, יאפים עם ג'יפים שיחררו שלושה אלבומים והוציאו את הקהל האדוק שלהם למסע מוסיקלי בתוך מחילת הארנב שיצרו. בטקסטים המרתקים שלהם, שהוגדרו לא פעם על ידי כתבים מתקשורת המיינסטרים כלא קומוניקטיביים, מוצפנים היטב בעולם דימויים עשיר ונדיר ביופיו מסרים חדים מאוד על המציאות העכשווית של הזמן והמקום הזה.

 

תגובות