מדריך

קורט רוזנוויקל בישראל

גיטריסט הג'אז מגיע לישראל לשתי הופעות מיוחדות

זאפה תל אביב, ראול ולנברג 24, 09-09-2013 22:00

תגיות: זאפה, קורט רוזנווינקל

קורט רוזנווינקל::


גיטריסט הג'אז המוערך קורט רוזנווינקל, הנחשב לאחד הגיטריסטים והמלחינים המקוריים ביותר בדורו, ישוב לישראל לשתי הופעות חד פעמיות במועדון הזאפה תל אביב והזאפה הרצליה.
רוזנווינקל נולד בפילדלפיה ולמד ב"ברקלי" שבבוסטון (אך פרש ממנו כדי לחבור למוזיקאי הג'אז האגדי גארי ברטון לסיבוב הופעות .(הוא רכש את ניסיונו המקצועי הראשוני בהרכבים של גרי ברטון ופול מוש ועד מהרה הפך לכוח משמעותי בסצנה הניו יורקית וקנה לעצמו שם כראש הרכב, מלחין ומאלתר חדשני. הוא הציג שליטה מעולה במסורת הג`אז וביטא אהבה גדולה ללחנים סטנדרטיים, אך גם נחישות להביע את השפה הייחודית שלו וליצור את האמנות שלו. 
לאחר שהקליט את אלבומיו הראשונים East Coast Love Affair ו ,Intuit - הוא הקליט ארבעה אלבומים נוספים שזכו להערכה רבה: The Enemies of Energy, The Next Step, Heartcore ו-. Deep Songהאלבום Heartcore חשף בצורה הטובה ביותר את התנסויותיו של רוזנווינקל מחוץ לעולם הג`אז.   רוזנווינקל זכה לביקורות מהללות כשהופיע והקליט כראש הרכב וכשניגן לצד ג`ו הנדרסון, בריאן בלייד, ג`ושוע רדמן ודנילו פרז. עם זאת, לאחר שנותיו הפוריות בניו יורק, הוא קיבל החלטה אמיצה ביחד עם אשתו ועבר לאירופה בשנת 2003. האלבום The  Remedy מהווה את יריית הפתיחה בשלב חדש זה בקריירה שלו. רוזנווינקל עבד לאורך השנים מלבד עם ברטון, עם מוזיקאים רבים, ביניהם המתופף בריאן בלייד, הפסנתרן דנילו פרז, הראפר קיו טיפ, להקת הרוק "מרסי פלייגראונד" ואף עם הסקסופוניסט הישראלי אלי דג'יברי - וכן הוציא כעשרה אלבומים כמנהיג להקה.

 

הנה טעימה מקורט:

תגובות