מדריך

Vialka בישראל

צמד ה"טורבו-פולק" הצרפתי-קנדי חסר הגבולות שב לישראל בפעם החמישית

גגרין, סלמה 46, תל אביב, 09-07-2013 22:00

תגיות: קנדה, צרפת, Vialka, ויאלקה, טורבו פולק

ללהקה שנמצאת בסיבוב הופעות אינסופי יש כמה ברגים משוחררים בראש או משימה רצינית מאוד להפיץ את המוסיקה שלהם ברחבי הגלובוס; ויאלקה בוחרים בשתי האופציות. הנוודים המודרניים אריק בורו (גיטרה ושירה) ומריליז פרשוויל (כלי הקשה ושירה), מופיעים לפחות מאה פעמים בשנה וניגנו עד היום ביותר מ-40 מדינות. הרבה מעבר לפרויקט מוסיקאלי, ויאלקה זה ניסוי מדעי חברתי עם עניין מיוחד בדיקטטורות מזוהמות, קולוניות עגמומיות ודמוקרטיות מונרכיות, שמנסה להיפגש ולתקשר עם מוסיקאים מרתקים ולא ידועים מסביב לעולם.

ויאלקה מנגנים בסגנון המוגדר כ"טורבו-פולק", המשלב Pאנק, פולק, מוזיקה צוענית וסגנונות נוספים. ההרכב הוציא עד כה חמישה אלבומים ואלבומים משותפים עם הרכב האוונגרד הישראלי קרוזנשטרן ופרוחוד, אותו הכיר באחד מביקוריו הראשונים בישראל. להופעות החיות של ויאלקה נוצרה תדמית של התנגשות חזיתית בין המסורת להארדקור, עם אנרגיה של דרווישים מסתובבים ורסיסים של נעימות עם סיניות, שירי הרוקי מורקמי וסטנד-אפ במבטא צרפתי. רגע אחד אתה מרגיש על הקצה עם מקצב סקא עקום, ורגע אחר-כך אתה רוקד עם חבורת רוסים במופע מחווה ל- AC/DC.

זהו הביקור החמישי של ויאלקה בישראל. בעבר הופיעה הלהקה בהצלחה רבה ברחבי ישראל יחד עם הרכבים מקומיים כמו לבנון, המונוטוניקס, קרוזנשטרן ופארחוד ועוד.

 

תגובות