מדריך

המהפכה של איינשטיין

יואב קוטנר בשלושה מפגשים על הרוקר הראשון, אריק איינשטיין. מפגש שלישי: זהר בדשא

אוזןבר , קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 09-08-2013 14:00

תגיות: אוזןבר, יואב קוטנר, אקורד, ארי קאיינשטיין

אקורד מציגה: המהפכה של איינשטיין 

יואב קוטנר בסדרה בת 3 מפגשים על הרוקר הראשון, אריק איינשטיין.

מ-1965, כשהוציא את אלבום הסולו הראשון שלו, ועד 1975, כשהציג לקהל ב"צוותא" את להקת "תמוז", תוך הופעות "סע לאט", היה אריק איינשטיין האחראי הראשי לשינוי הגדול ביותר במוזיקה הישראלית. את מהפכת הפופ-רוק תוצרת הארץ הנהיג איינשטיין עם מוזיקאים כשמוליק קראוס, אלכס וייס, אלברט פיאמנטה, שלום חנוך, מיקי גבריאלוב, יוני רכטר, יצחק קלפטר ואחרים.
גם בהמשך דרכו היה איינשטיין אחד הכוחות החשובים ביצירה הישראלית, והמשיך לגלות מוזיקאים חדשים, אך לשנים המוקדמות ההן הייתה השפעה מכרעת על הצליל הישראלי העכשווי.

בסדרה "המהפכה של איינשטיין" מציג יואב קוטנר קליפים נדירים, קטעי ארכיון וסיפורים אישיים המגוללים את הולדת הרוק בישראל.


מפגש שלישי: זהר בדשא

הפרידה משלום חנוך בסוף 1970 דחפה את אריק איינשטיין לחפש שותפים חדשים ליצירה, להקלטות ולהופעות. הוא עבד עם חברי "הצ'רצ'ילים" רוב הקסלי ("שירי ילדים") ומיקי גבריאלוב ("בדשא אצל אביגדור") הופיע עם "הפלטינה" ו"אחרית הימים", גילה את שם טוב לוי ויצחק קלפטר והתחיל דרך חדשה ששילבה געגוע לעבר ("ארץ ישראל הישנה והטובה") לצד יצירה מעודכנת וחדשנית לתקופה. בסוף 1973, אחרי מלחמת יום כיפור, חזר איינשטיין לעבוד עם מיקי גבריאלוב ו"הצ'רצ'ילים", באלבום ובהופעות "סע לאט" אשר מתוכן נולדה להקת "תמוז". במקביל החל לעבוד עם 'אמני הג'אז' יוני רכטר ואבנר קאנר.

 

תגובות