מדריך

המתופף פוג'י בל בישראל

המתופף האגדי של אריקה באדו, דיוויד בואי ומרקוס מילר במופע יחידי בישראל

אזור, הרכב 13, תל אביב, 27-05-2015 22:00

תגיות: אזור, פוג'י בל, POOGIE BELL

POOGIE BELL::

בל הוא אחד מגדולי המתופפים בתחום הSOUL, R&B והFUNK שניגן עם שלל אמנים בינהם אריקה באדו, דיויד בואי, הרבי הנקוק, מרקוס מילר ועוד.
הוא נולד לאב בסיסט ג'אז (Charles Bell) והחל לנגן בגיל פחות משנה. בבית הוריו התנהלו ג'אמים בכל ערב בהשתתפות החברים הקרובים של המשפחה- Paul Chambers, Max Roach, Ornette Coleman ועוד ענקי ג'אז רבים.
מסופר עליו שתופף לראשונה בגיל 8 חודשים, תוך כדי שאימו, שהייתה בחדר אחר, חושבת שמדובר במתופף של בעלה. את ההופעה הראשונה שלו עשה בגיל 2.5, בCARNEGY HALL (!) והופיע לראשונה בטלויזיה בגיל 5.


פוג'י החל ללוות שמות ענקיים בSOUL וR&B מגיל צעיר מאוד ועד לעצם יום זה, ונחשב לאחד ממתופפי ה"POCKET" הטובים בעולם. בעל יכולת "ישיבה על הגרוב" יוצאת דופן באיכותה וברגש שהיא מעבירה.  
בנוסף לפעילותו כמתופף מאוד מבוקש, הוא גם נחשב למפיק-על בתחום הHIP HOP והR&B ולזכותו נזקפים עשרות אלבומים כמפיק מוסיקלי שחלקם זכו להצלחה מסחרית מסחררת. 
לצד הפעילות שלו כמוסיקאי, POOGIE מיחס חשיבות עליונה לנושא ההוראה, הפדגוגיה והעברת הידע מדור לדור של מוסיקאים. כנגן שעבד עם מגוון כה רחב של אומנים כה חשובים, הוא מעיד על עצמו כמרגיש מחוייב להעביר הלאה את מה שקיבל וספג במהלך הקריירה המפוארת שהוא עדיין עושה, ופיתח במהלך השנים שיטות הוראה חדשניות. 

הנה טעימה קטנה:

תגובות