מדריך

T I G A בתל אביב

די ג'יי טיגה יגיע לבלוק לתקלוט צבעוני שישלב טכנו, פופ ואפילו מינימליזם במסגרת הטור העולמי שלו Let's Go Dancing

בלוק, סלמה 157, תל אביב, 24-10-2013 23:30

תגיות: הבלוק, אבישי פרטוק, טיגה, T I G A

T I G A::

טיגה הוא מסוג הדי.ג'ייז שפחות צריכים הסברים על פועלם, במהלך הקריירה שלו הוא הספיק להיות אחד הרמיקסרים המבוקשים בעולם (פט שופ בויז, דה נייף, סיזר סיסטרז, פיצ'ז, קברט וולטייר, סולוואקס, הגוסיפ, אל.סי.די סאונדסיסטם ועוד רבים), זמר עם קול יפיפה ששר כמעט בכל הקטעים שלו, מפיק עם שני אלבומים מושלמים מאחוריו, שחקן קולנוע (בסרט גאוני על שני אחים שחקני שחמט, שם הוא משחק לצד גונזלס ופיצ'ז), ואיש שיווק ממולח שיודע לקרוא היטב את המפה של המוזיקה האלקטרונית, סצנת המועדונים ותעשיית המוזיקה ולנצל את הנתונים לטובתו. בנוסף הוא גם קוסם, שחצן, פרימדונה, משוגע לגמרי ועם כמויות בלתי נדלות של חוש הומור, אבל לפני כל אלה, כבר מעל 20 שנה, טיגה הוא בראש ובראשונה: די.ג'יי.

אם מרבית הסופרסטאר די.ג'ייז של היום התחילו כמפיקים, אצל טיגה, המקרה הוא הפוך - די.ג'יי יליד מונטריאול עם כישרון שמיימי, שלאט ובביטחון הפך מכוכב מקומי (באחד המועדונים המובילים במונטריאול, "סונה") לסופרסטאר הבינלאומי שהוא כיום. הסטים
שפרסמו אותו בעולם לראשונה הם סטים מופתיים ששחרר בלייבל שהקים בתחילת המילניום, טורבו, ובלייבל של די.ג'יי הל – אינטרנשיונל די.ג'יי ג'יגולו – והם אלו שסחפו את העולם ושהיה להם חלק בהחדרת האלקטרו קלאש הן לרחבות הטכנו והן למצעדי הפופ.

שיאם של הסטים המוקלטים שלו היה ב- 2003 – הסט לסדרת די.ג'יי קיקס של הלייבל קיי7!, תצוגת תכלית וירטואוזית של דיסקו, טכנו, אלקטרו, האוס, ופאנק ואחד הסטים הכי מדוברים בסדרה. רוב הקטעים בסט הזה הפכו ללהיטי ענק בשנה שלאחר מכן, וטיגה החל את מסלולו כאחד מהדמויות המובילות במשחק.

 Let's Go Dancing הוא טרק עוצמתי שיצא רשמית על הלייבל ״טורבו״ ממש לפני מספר שבועות. הקטע המטורף הזה, תשע דקות של מייהם טכנואידי הופך רחבות שאי אפשר לעמוד בפניו (וגם לא מומלץ לנסות), הוא תוצאה של סשנים משותפים ולוהטים במיוחד של שניים מהמוחות המבריקים ביותר בסצינה, הסופרסטארים הקנדי והדטרויטי, טיגה ומת׳יו דיר (שמופיע תחת השם השני שלו ״אודיון״).


Let's Go Dancing הוא הריליס הראשון מהאלבום השלישי והמדובר של טיגה העומד לצאת ב-2014, אלבום שהתעשייה כולה מחכה לו בסקרנות ושהשמועות עליו מספרות שהוא מסמן כיוון חדש ומרגש בקריירה של הפנומן ממונטריאול, כיוון טכנואידי ומחוספס יותר.

תפתח את הערב וגם תחגוג יומולדת, האגדה המקומית - אליוט, אחריה פרטוק, יסגור - שלומי זידן ובלאונג', כמו בפעם הקודמת, רטרו קלאש עם צח זמרוני ותמי ביברינג.

הנה טעימה מטיגה:

 

תגובות