מדריך

די ג'יי SBTRKT בישראל

המפיק ודי.ג'יי הביטים הבריטי סאבטראקט מגיע לבלוק למסיבה צבעונית. יחממו: קיסלוק, גאלו והקטיק

בלוק, סלמה 157, תל אביב, 06-06-2013 23:30

תגיות: SBTRKT, בלוק, סאבטראקט

SBTRKT::

אחרי חודשים של נסיונות להיכנס ללו"ז הצפוף שלו, זה סוף סוף קורה. קזינו סן רמו ומרגוזה מביאים את אחד השמות הרותחים בעולם המוסיקה האלקטרונית- מפיק העל והדיג'י הבריטי סבטרקט ללילה אחד בלתי נשכח במועדון הבלוק.

סבטרקט, אחד האמנים האלקטרוניים הגדולים והמוערכים בעולם כיום, שמככב כהד-ליינר בכל פסטיבל בינלאומי שמכבד את עצמו, החל את דרכו רחוק משם במועדון האנדרגראונד הקטן "פלסטיק פיפל", שבמזרח לונדון. במועדון פגש לראשונה את טיק (A&R בלייבל "יאנג טורקס" רקורדס), שמאוחר יותר שידך בינו לבין סאמפה (אחד הקולות המוכרים מהאלבום הראשון והמוערך שלו) ומשם הכל פשוט התפוצץ, אבל ממש התפוצץ.
בינתיים החבר שחרר ריליסים בבריינמאט', נאמברז, ראמפ, מאנקיטאון ובימים אלה ביאנג טורקס- הלייבל הלונדוני המופלא אשר מאגד בתוכו אמני ענק, דוגמת THE XX וג'ון טאלאבוט.
על זה תוסיפו רי-וורקס לרדיוהד וגולדי, רימיקסים למודסלקטור בייסמנט ג'קס ו- M.I.A ותגלו שהבן אדם נגע בערך בכל מה שמעניין/קורה ונכון היום בעולם המוסיקה.

ב 2011 שחרר סבטרקט את אלבום הבכורה המופתי שלו שהיה לאחד מהאלבומים החשובים של אותה שנה ועל כך תעיד נוכחותו בכל סיכום אפשרי של אותה שנה.
האלבום היווה נקודת שיא לתקופה ארוכה של כתיבה אינטנסיבית, שיתופי פעולה ועבודה על טראקים שהופיעו באי.פיז קודמים ונכתבו מחדש כדי שיוכלו לעמוד בפני עצמם ועדיין להתמקם בצורה קוהרנטית-מופתית בתוך המכלול.
מלבד סאמפה, באלבום משתתפים גם רוזס גאבור וג'סי וור, וכמובן ליטל דרגון, עם הקלאסיקה המודרנית שכבשה את העולם ועל הדרך גם את תחנות הרדיו בישראל "Wildfire" , שלאחר מכן זכה גם לאדיט משובח נוסף מידיו של דרייק שאף חבר לסבטרקט לכמה מהופעותיו.

סבטרקט משקיע לאין ערוך בכל הקשור לאריזה הויזואלית של הופעותיו, כדי להדגיש את הרעיונות והחזון שלו כאמן. הדבר ניכר, מעל הכל, במסיכת הטרייבל המוכרת איתה הוא מגיע לכל הופעה או תקלוט.
הרעיון שמאחורי המסיכה הוא התכתבות עם מסורת של חברות שבטיות, בהן עטיית מסיכה מתבצעת בטקסים או חגיגות על מנת ללכוד נשמה של אבות קדומים או עוצמה של אחת מחיות הטבע החזקות. סבטרקט מנסה לתרגם את המסורת הזו לתרבות המועדונים, להפוך את החוויה למשהו רוחני, להעצים את המוסיקה שהוא יוצר ולאתגר את כל מה שקשור למוסיקה אלקטרונית ברמה הכללית. 

יחממו: המקומיים קיסלוק, הקטיק וגאלו.

הנה טעימה קטנה:

 


תגובות