מדריך

ZERO DE CINEMA #18

שיתוף פעולה חדש בין תקליטי יור' נקסט לבין "דיבורנגוע" בערב הקרנת סרטים עשירי בסדרה

צימר, הגדוד העברי 5, תל אביב, 04-11-2015 22:00

תגיות: קולנוע, צימר, דיבורנגוע, ZERO DE CINEMA

שיתוף פעולה חדש בין תקליטי יור' נקסט לבין "דיבורנגוע" בערב הקרנת סרטים.

והערב - 
ערב נוסף של זירו דה סינמה מגיע אלינו לטובה, והפעם נקרין את יצירת המופת של הקאלט הקאריבי "ROCKERS" סרטו של היחיד של טד באפאלוקוס היווני משנת 1978.

לפני ואחרי ההופעה סט של רוטס, ארלי דאנסהול והפתעות עם >>> DJ SENSITIVE BOY AKA ASSAF KINTZER.
קצת על הסרט: הסרט רוקרס תוכנן במקור להיות תוכנית תעודה על תרבות הרגאיי בג'מייקה של הסבנטיז, אך התפתח בסופו של דבר לסרט מוזיקלי באורך מלא. מה שבתכל'ס יצא זה שילוב בין סרט בורקס לסרט תעמולה קליל על התרבות הראסטאפרית בתקופת השיא של הרוטס רוק רגאיי בקינגסטון וסביבתה. 
גיבור הסרט הוא לירוי "הורסמאות" וואלאס. הורסמאות' הוא ראסטה נשוי עם ילדים, שלא ממש שם עליהם כי הוא עסוק מדי בלהפיץ את בשורת הרגאיי באי, בזמן שאישתו קורעת ת'תחת בבית עם הזעטוטים. אבל הי, המוזיקה זה מה שחשוב בחיים לא? הוא קונה אופנוע מעאפן ורוכב עליו ממקום למקום כדי למכור תקליטים לסאונדסיסטמס מקומיים, ועל הדרך גם גורם לא מעט בלאגנים. במציאות הורסמאות' הוא מתופף אגדי, שניגן עם אמנים שונים כמו ברנינג ספיר וגרגורי אייזאק (שבעצמם מככבים בסרט) וגם עם הגלדיאטורז. כמו בכל סרט בורקס טוב, העלילה כאן היא לא העניין. מה שעושה את הסרט לכזה גדול זו המוזיקה המעולה שמלווה אותו לכל אורכו, והסטייל של הטיפוסים עם המבטא הפטואה-קריביאני, שהתערבב לו עם הסלנג הראסטאפרי לכדי שפה שכונתית (טרנצ'טאונית) רוחנית ומצחיקה לאללה. "האנגלית" של הראסטות ברוקרס כמעט בלתי אפשרית להבנה אם אתם לא חזק בקטע הראסטאפרי בעצמכם, אבל: 1. זה ממש לא חשוב 2. זה נהייה קל יותר במהלך הסרט 3. יש כתוביות באנגלית.
בשורה התחתונה – סרט חובה עם הפס קול הכי טוב ששמעתם בחיים. חוייה חתרנית ובלתי נשכחת.

כתב: אורי זר אביב. בהשתתפות: Leroy "Horsemouth" Wallace, Burning Spear, Gregory Isaacs, Big Youth, Dillinger, and Jacob Miller
צפו בטריילר:

תגובות