מדריך

לנענע את התחת

לאחר שפתחו בחגיגות שבוע שעבר מגיעה המסיבה הראשונה של השרון 12 עם הדי ג'ייז וולטר איינשטיין פרוג, מג'ימן וסאבו

השרון 12, 08-08-2007 22:30

המסיבה הראשונה בסדרת הליינים של ימי רביעי במועדון "השרון 12", בה כל שבוע יוקדש לסגנון מוזיקלי אחר סביב הקשת הרחבה של המוזיקה השחורה והגרוב, נפתחת השבוע עם וולטר אינשטיין צפרדע ומאג'ימאן, שני חברים לשעבר בסקרצ'וריטי שמו לעצמם למטרה לשנות את חוקי המשחק, חמושים במקצבים נוטפי זיעה עדכניים מרחבי העולם, כגון קראנק, בולטימור קלאב, ביילה אנק גטו טק ועוד. לערב הפתיחה זומן שחקן חיזוק חובב ישבנים ידוע - רונן סאבו מכנופיית סוליקו.

להלן מדריך קטן בנבכי הז'אנרים המדוברים: הקראנק הוא אחד הכינויים להיפ-הופ המועדונים שיוצא מדרום ארצות הברית (מטקסס והסביבה). אחרי שנים שבהם נחשב לסגנון מאוד שולי ולא קיבל שום אהבה מהמצעדים והרחבות, השתלט סגנון זה בשנים האחרונות על רחבות המועדונים ברחבי ארצות הברית ובעקבות זה התפשט לעולם כולו. הבולטימור קלאב פרץ לתודעה אחרי יותר מעשור שבו הז'אנר התקיים רק במועדוני בולטימור ובתחנות הרדיו המקומיות. היום כבר אפשר לשמוע מפיקי על כמו פארל מהנפטונס מצהירים שהבולטימור הוא אחד הזרמים שהכי משפיע על עבודתם לאחרונה. הז'אנר מציע שילוב בין היפ-הופ לבין האוס וברייקס יוצר ניגוד מענין של מוזיקה מועדונית, מהירה וחדשנית, אך באותה נשימה בהיפ-הופ באווירת שכונה שעד לא מזמן הייתה שמורה בגטאות בולטימור עצמה. הגטו טק - כשמו כן הוא, מקצבי טכנו מהירים במיוחד משולבים עם משפטים כמנטרות עמוסי גסויות אשר פשוט מצווים על נענוע ישבנים חסר פשרות. מעין שיבוט מהיר ומותאם לרחבות של הההיפ-הופ הסליזי הישן והטוב. ראו ערך די.ג'יי אסולט הדיטריוטי בביקורו האחרון בעירנו.

כל הסגנונות היו שמורים בכספת הגטו המקומי שלהם עד לפני מספר שנים. עידן המי ספייס וביטול הגבולות הגאוגרפים,כמו גם הצורך בענין חדש במוזיקת הדאנס העכשווית הביאו את הסגנונות הללו לקדמת הבמה.

WE LOVE BOOTY, יום רביעי ב"שרון 12".

תגובות