מדריך

פסטיבל ליבי במזרח בסינמטק

הפסטיבל מציג שלל יצירות השואפות לשוויון תרבותי . והערב יוקרן הסרט "אחותי היפה"

סינמטק תל אביב, שפרינצק 2, תל אביב, 24-05-2013 21:00

תגיות: סינמטק תל אביב, פסטיבל ליבי במזרח

פסטיבל לבי במזרח –  לתרבות ואמנות המזרח בישראל יציג שלל יצירות אמנות בתחומים הפלסטיים, השירה, הקולנוע, והספרות -

בכל אלו נוצר מודוס חדש של יצירה וביטוי, היונק ממקורות יהודיים- ערביים ונסמך על מסורות בנות אלפי שנים. בישראל נוסף ליצירה המזרחית ניחוח מקומי לוקלי מיוחד במינו.פסטיבל לבי במזרח לתרבות ואמנות המזרח בישראל השלישי של קואליציית "לבי במזרח" לחלוקה שוויונית של תקציבי התרבות מציג השנה תוכנית עשירה ומגוונת בתחומי היצירה השונים, מן הקולנוע דרך האמנות הפלסטית, הספרות, התיאטרון, המוסיקה והפיוט. א/נשי רוח ויוצרות/ים פורשות/ים מנעד רחב של השפעות תרבותיות, תוך מגע אינטנסיבי והדוק עם העולם שמקיף אותנו, על האלמנטים הערביים והמוסלמיים שבו. היצירות והדיונים המרתקים מבקשים להציע סדר יום אחר, הפתוח להכלת השונה, הרואה במגוון דרך חיים, המעריך במידה שווה את אוצרות התרבות הבאים מן המזרח והמערב.

הערב יוקרן הסרט "בלדה לאביב הבוכה" (ישראל 2012) בבימוי בני תורתי. משחק: אורי גבריאל, דודו טסה, מתי סרי, ארנון צדוק, ניר לוי, שמעון מימרן, יונתן דני, יגאל עדיקא, הדר גולד, גלית גיאת, אישתאר, אורי קלאוזנר, אמיר שהסר, גיל רון שמע.

 

בביתו של נגן ה"טאר" האגדי יוסף טאווילה, מופיע גבר צעיר, עמרם, עשרים שנה אחרי תאונת דרכים בה נהרגו 2 חברי להקת "אנסמבל טורקי", אהובתו של מרגרט נפצעה אנושות וחברי הלהקה התפזרו. טאווילה שנהג ברכב בזמן התאונה ישב מספר שנים בכלא.
עמרם בנו של אברהם מופרדי, מספר לטאווילה כי אביו גוסס, ומגיש לטאווילה פרטיטורה לסימפוניית האביב הבוכה. טאווילה מבין שחברו ללהקה ושותפו, מופרדי, מבקש ממנו לשמוע את היצירה שכתבו שניהם לפני שהוא מחזיר את נשמתו לבורא, יצירה שלא נוגנה מעולם. באותו לילה גומלת ההחלטה בראשו של טאווילה לבצע את הבקשה האחרונה של חברו. כדי לבצע אותה, עליו למצוא את מיטב המוסיקאים המנגנים על כלים אקוסטיים ראשוניים (טאר, עוד, קמנצ'ה, חליל ניי) כדי שיוכלו לנגן את הסימפוניה שנכתבה. טאווילה ועמרם יוצאים למסע חיפוש אליו ילכו ויצטרפו, למרות הקשיים, עוד ועוד מוסיקאים מופלאים, עמרם ימצא אהבה ואילו טאווילה יאלץ להתעמת עם עברו.
(90 דקות, עברית) (90 min., Heb)

 

תגובות