מדריך

דוק מיוזיק בפסטיבל דוקאביב 2013

הקרנות סרטי מוזיקה בליווי סטים של די ג'ייז. והערב הקרנת סרטים אודות הסטונס והחיפושיות ותקלוט של ישיב כהן ודנה קסלר

טיילת צפונית, נמל תל אביב, 05-05-2013 20:00

תגיות: דנה קסלר, ישיב כהן, פסטיבל דוק אביב, דוק מיוזיק

פסטיבל "דוקאביב" 2013 בשיתוף נמל תל-אביב יקיים זו השנה החמישית ארבעה ערבים של אירועי חוצות קולנועיים – פתוחים לקהל הרחב במסגרתם יוקרנו סרטי מוסיקה בליווי סטים של DJs נבחרים (האירועים יתקיימו במתחם הטיילת הצפונית למזח בנמל ת"א): 

 

היום יוקרנו 2 סרטים:

 

<<>> "הרולינג סטון" - חומרי ארכיון שהתגלו רק לאחרונה וטרם נחשפו, נארגו יחד ליומן מסע אינטימי המתעד מסע בחברתם של חברי הרולינג סטונס הצעירים. החומרים צולמו במהלך סיבוב הופעות באירלנד, זמן קצר לאחר ש"Satisfaction" הגיע למקום הראשון במצעד הלהיטים, והם מהווים תיעוד מקצועי ראשון של ההופעות ושל הטירוף שהתעורר בעקבותיהן. הלהקה נראית כשהיא חוצה את האזור הכפרי של אירלנד ברכבת וכשהיא מדלגת ממוניות למרתפי הלבשה צפופים דרך עדר מעריצות צווחות. כתיבת שירים ספונטנית נערכת בחדרים במלונות דרכים, שם נשמעות קלאסיקות מוכרות בחיתוליהן, כשמילים ולחן נפגשים. "Charlie Is My Darling" הוא דיוקן נדיר הלוכד את הניצוץ רגע לפני שיתלקח ויהפוך להיות להקת הרוקנרול הטובה בעולם.

 

<<>> "סיפורה של פרדה" – כאשר הביטלס היו בשיאם, רק מעטים שמו לב לפרדה, הנערה שהייתה המזכירה הנאמנה והמנהלת המסורה של מועדון המעריצים שלהם במשך עשור. חמישים שנה לאחר מכן, פרדה חושפת לראשונה את נקודת מבטה המיוחדת על סיפורה של הלהקה.כאשר מנהל הלהקה, בריאן אפשטיין הציע לה את העבודה ב-1962, פרדה קלי מליברפול הייתה בת 17 בלבד. היא אמנם הייתה מהמעריצות של הלהקה המקומית העולה, אך דבר לא הכין אותה להתפרצות ה"ביטלמאניה" שחיכתה מעבר לפינה. לאחר התפרקות הביטלס, פרדה הצנועה המשיכה הלאה לחיי משפחה ולעבודה משרדית זוהרת קצת פחות. היא מעולם לא דיברה על אותן שנים פרועות, אבל עכשיו היא מוכנה לפתוח את הארגזים, לשבת על כוס תה ולספר את סיפורה מחמם הלב.

 

על עמדת ה dj ישיב כהן ודנה וקסלר (מועדון הסול של תל-אביב)

 

צפו בטריילר של הסרט אודות הסטונס:

 

תגובות