מדריך

די ג'יי Dennis Ferrer (ניו יורק) בתל אביב

המפיק והתקליטן המדובר ביותר בשנים האחרונות, מגיע בפעם הראשונה לישראל. יחממו: יוגו, אביחי פרטוק וסולקאט

בלוק , סלמה 157 תל אביב, 25-04-2013 23:00

תגיות: הבלוק, Dennis Ferrer

Dennis Ferrer::

המפיק והתקליטן המדובר ביותר בשנים האחרונות, אחראי על שורה ארוכה של להיטי-על נצחיים, יגיע בפעם הראשונה לישראל, לנגן סט ארוך ועוצמתי על עמדת הדיג'יי של מועדון הבלוק במסגרת ליין הלג'נדס. הפיכתו של דניס פרר לאחד מהכוכבים הגדולים של עולם המועדונים הוא סיפור על הרבה מאוד כשרון וגם קצת מזל. מהרגע שעשה את צעדיו הראשונים הוא תמיד היה צעד אחד לפני כולם. הוא התחיל להפיק האוס עמוס בתיפוף אפריקאי הרבה לפני שזה הפך לדבר הכי חם בעולם המועדונים ועשה שוב את אותו מהלך עם טק-האוס חמים שסיפק לו ולעולם את אחד הלהיטים הגדולים של העשור הנוכחי. "Hey Hey", ריסק את תקרת הזכוכית של סצינת המועדונים העולמית והפך ללהיט רדיו עצום בכל פינה של הגלובוס, "Hey Hey" גם הפך את פרר לסופרסטאר בינלאומי ואחד הדי.ג'ייז הנחשקים מסביב לפלנטה.


אבל הסיפור של פרר החל הרבה לפני אותו להיט פסיכי.  הוא החל כמפיק של אמביינט וטכנו בתחילת שנות התשעים תחת שמות רבים וצבר ניסיון עם רליסים ב- Synewave. אבל רק כשנכנס תחת כנפו של אחת מהדמויות המיתולוגיות של עולם ההאוס הניו יורקי, קארי צ'אנדלר האגדי, סיפור חייו של פרר קיבל טוויסט רציני. צ'אנדלר זיהה את מגע הזהב של הנער הצעיר והפך אותו לבן טיפוחיו. את פריצת הדרך הראשונה שלו קיבל דרך הרכב משותף לו ולג'רום סינדנהם, עוד דמות מרכזית בעולם ההאוס של ניו יורק, שעל מיטב עמדות הדיג'יי שלו החל פרר הצעיר לככב. זה אמנם לקח כמה שנים עד שפרר החל להנפיק להיטים, אבל מהרגע שהכניס את הרגל בדלת, מבול הלהיטים שלו לא הפסיק לרגע. קטעים כמו "Church Lady"מ-2006, מתוך אלבום הבכורה של פרר " The World As I See It" ו-"Destination" מ-2007 הפכו לרגעי שיא של די.ג'ייז מסביב לעולם כשבמהלך כל שנות האלפיים פרר מזין רחבות מסביב לעולם בקטעי האוס מלאי נשמה אבל בעלי סאונד טרי, קריספי ומקפיץ באופן יוצא דופן. פחות או יותר כל מי שסובב תקליטים הכתיר אותו כדבר הבא במשך שנים ארוכות עד שב-2010 סוף סוף הגיעה הפריצה הגדולה שלו עם "Hey Hey", רק שאצל פרר, כמו אצל פרר, היא היתה גדולה הרבה יותר ממה שמישהו היה מסוגל לדמיין.  אבל צעד תמיד בעקבותיהם של ענקים, אם אפשר לתלות את סיפור ההצלחה המטאורי שלו בעוד משהו חוץ מהכשרון יוצא הדופן שלו זה חייב להיות בליווי שהוא קיבל מצ'אנדלר, שעקב אחרי כל צעד של המפיק הצעיר והפציר בו לנסות דברים חדשים כל הזמן, גם כאשר הלהיטים מגיעים בצרורות. הוא הפך את פרר לאיש חזון, לכזה שלא מפיק קטעים "שנשמעים כמו..” אלה כאלה שהוא חולם לשמוע.

כמו ההפקות של פרר כך גם הסטים שלו, נעים בין מסורת ארוכת שנים של האוס ניו יורקי לקטעים טריים מכל קצוות העולם, מערבבים בין האוס וטכנו, תיפוף אפריקאי וצלילי מכונות אירופאים, בין אורגיה סולפולית לטכנו אכזרי. אחרי שנים ארוכות של חיזורים אינטנסיביים, החודש סוף סוף ינחת פרר לראשונה בישראל אחרי ששמע גדולות ונצורות על מועדון הבלוק. כמו תמיד, אנחנו הבטחנו לו ערב מהחלומות והוא הבטיח לנו להעיף אותנו לחלל. אז תכינו את חליפות האסטרונאוטים שלכם, זה הולך להיות ערב קוסמי שרק משפחה מגובשת כמו הבלוק יכולה לחוות.

פרר יגיע עם הדיג'יי המחמם הקבוע שלו, אנדרה הומן הגרמני שיכין את הרחבה למאסטר מניו יורק. אליהם יצטרפו טובי הדיג'ייז המקומיים: יוגו, אביחי פרטוק ובהופעת בכורה בבלוק - סולקאט שתנגן סט סגירה קסום של אר אנד בי וסול.

 

הנה סט טעימה מדניס:

תגובות