מדריך

סדר הפליטים

כבכל שנה, מפגש של חירות, תרבות, והתחברות יחד עם פליטי תל אביב. יתקלטו: אנדראה רוזן וסאבו

כיכר רבין, תל אביב, 10-04-2014 20:00

תגיות: סאבו, סדר פליטים, פסחף אנדראה רוזן

כל שנה, יהודים ברחבי העולם מתחילים את חג הפסח - חג החירות - עם המסורת של "סדר פסח", שבו זוכרים ומספרים את סיפור יציאת מצרים, חוגגים את חירותנו, ופותחים את שערנו ואת שולחננו לחברינו ולמשפחותינו ולכל אלה שעדיין כמהים לחירות ולארוחה חמה. 

מזה חמש שנים, בשבוע שלפני פסח מתקיים בגינת לוינסקי שבדרום תל אביב "סדר החירות", שבו יושבים מסובין ישראלים ופליטים יחדיו, וכל אחד ואחת מספר\ת את סיפור "יציאת מצרים" שלו ושלה, חולקים ארוחה חמה, בדמעה ובצחוק, במרור ובחרוסת, ושואפים לחירות לאלה שעוד אינם חופשיים. 

השנה בפעם הראשונה יתקיימו אירועי "סדר החירות" - אחד במרכז תל אביב, ואחד במתקן "חולות" בנגב. מטרת האירוע בתל אביב היא: לפתוח הזדמנות למפגש אישי ואנושי בין ישראלים ומבקשי מקלט, להקשיב לסיפור אחד של השני, ולהכיר אחד את השני. בתקווה שהמפגש יעזור להביא משמעות חדשה ל"חג החירות" שלנו, כך שנוכל להודות על חירות שיש לנו, ולהיזכר בחירות שעדיין חסר. 

 
מטרות האירוע בחולות הינן: לספק ארוחה חמה לכלואים במתקן חולות וגם הזדמנות לצחוק ולחגוג, לדבר ולספר, ולקבל אוזן קשבת וכתף תומכת; לתת הזדמנות לישראלים\ות לשמוע את סיפוריהם של מבקשי המקלט הכלואים בחולות, ולעורר מודעות למצבם, להעריך את החירות שיש לנו שלא ניקח אותו בכמובן מאליו, ולהפחית קצת משמחתנו בחג זה כשנזכור את כל אלה שעוד אינם חופשיים, ולקבל השראה לפעול למען חירותם. 

חשוב לדעת:
שני האירועים פתוחים לכן בן אדם, ללא הבדל דת, גזע, מין, לאום, או כל זהות שהיא. 
כולם\ן מוזמנות ומוזמנים! 
מי שמועניינ\ת להתנדב - בהכנת האירוע, בהנחיית מעגל שיח, וכו' - נא לפנות ל: refugeesmarch@gmail.com. 

בכיכר רבין לאחר הסדר יתקלטו די ג'ייז הגרוב וההיפ הופ אנדראה רוזן ורונן סאבו.

 

תגובות