מדריך

להקת המטאל אנתרקס בישראל

ענקית המטאל שלא מפסיקה לחדש, מגיעה להופעה ראשונה בישראל

היכל נוקיה , תל אביב, 13-08-2013 21:00

תגיות: מטאל, נוקיה, אנתרקס

 Anthrax ::

אנתרקס נחשבת לאחת מהרכבי המטאל הבולטים בעולם. הלהקה שהוקמה לפני 30 שנה על ידי סקוט איאן מגיעה להופעת בכורה בישראל.  כל מי שמכיר את מסורת המטאל, מכיר את המורשת של אנתרקס, אשר המציאו את סצינת המטאל יחד עם הלהקות סלאייר, מגדת', ולהקה קטנה נוספת שנהגה לישון על רצפה הסטודיו של אנתרקס בשם מטליקה.  
אותם מעריצים גם מכירים את שיתוף הפעולה הראשון מסוגו שחיבר בין ראפ למטאל כשענקית המטאל אנתרקס יצרה חיבור לענקי ההיפ הופ פאבליק אנמי – חיבור שהוליד אחריו אינספור שיתופי פעולה בין הז'נרים הללו (החל אירוסמית וראן DMC, ועד ל- Jay-Z עם לינקין פארק), 
 
כמו רבים מלהקות הרוקנרול האגדיות, גם חברי אנתרקס ידעו חילוקי הדעות בין חברי הלהקה, ובדינם עזב הסולן ג'ואי בלדונה את ההרכב ב- 1992 – אותה העת שבה התחילה חבורת ה- Big Four. ב- 2005 כשהתחילו לדבר שוב על סיבוב הופעות של "ארבעת הגדולים" הבינו חברי הלהקה המקורית כי עברו מספיק שנים בשביל להתעלות על דרמות העבר ולהתאחד סביב המוסיקה שלהם ושל חבריהם ולצאת לכבוש אצטדיונים בעולם.  ב- 2005 חזר ג'ואי בלדונה ללהקה, אך לקח עוד 5 שנים עד שסיבוב ההופעות המיוחל של "ארבעת הגדולים" יצא לדרך – ובבספטמבר 2009 הודיע לארס אולריך, מלהקת מטאליקה כי הוא מתכוון לאגד את ארבעת הלהקות הגדולות – מטאליקה, מגדת', סלאייר ואנתרקס - ולצאת לסיבוב הופעות משותף. סדרת הופעות אלו, החלה ב- 16 ביוני והסתיימה  ב-27 ביוני 2010. הסיבוב הוכתר כהצלחה מסחררת – וב- 2011 חזרה הלהקה בהרכבה המקורי לאולפן להקלטת אלבום חדש – Worship Music.
 
האזינו לאנתרקס:

תגובות