מדריך

המפיק DANIEL MILLER (אנגליה) בישראל

יוצר קטע הטכנו הראשון ומי שיגילה את דפש מוד, מגיע למסיבה מיוחדת לחגיגות 11 שנה לליין הדארק אייטיז "1984"

בוטלג, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 25-03-2013 23:30

תגיות: 1984, אייטיז, בוטלג, DANIEL MILLER

DANIEL MILLER::
דניאל מילר הוא אחד האנשים החשובים והבולטים בתעשיית המוסיקה האלטרנטיבית והאלקטרונית בארבעים השנה האחרונות. הוא למד בבית הספר לאומנויות גילדפורד שבאנגליה. אהבתו לסינתיסייזרים החלה בסוף שנות השישים/תחילת השבעים כאשר הוא החל למאוס במוסיקת הרוק של התקופה וללכת שבי אחר אמנים ולהקות מזרם הקראוט-רוק כמו הלהקות קאן, נוי, פאוסט וקראפטוורק. לתקופה מסויימת הוא נשבה בקסם הפאנק, במיוחד מהסטייל המיוחד וגישת ה"עשה זאת בעצמך" של תרבות הפאנק. הוא שימש לתקופה כדי ג'יי במדינת שווייץ ובסוף שנות השבעים לאחר חזרתו לאנגליה, נשאב מהר מאוד אל תוך חיקה של סצינת הסינתיסייזרים המתהווה. במאמץ רב הצליח לרכוש סינתיסייזר של קורג וטייפ-4-ערוצים ותחת הכינוי "דה נורמל" יצר מילר קטע שנחשב בפי רבים לקטע הטכנו הראשון אי-פעם.

 

האומן הראשון שמילר החתים בלייבל שלו- מיוט,  הוא פאד-גאדג'ט (פרנק טובי), מי שמושמע רבות במסיבות הצד האפל של 1984, השאר כמובן, היסטוריה...בין יתר האומנים שהוא גילה, החתים וטיפח נמצאים כמובן גולת הכותרת של החברה, להקת דפש-מוד אותם ליווה במשך כל השנים ומלווה עד היום.


בשנים האחרונות מתקלט מילר במקומות שונים בעולם מוסיקה אלקטרונית עכשיוית, אך לכבוד חגיגות 11 שנה ליין "1984" ינגן מילר סט מיוחד במינו של "בחזרה לשורשים" - עם המון כבוד לצד האפל של שנות השמונים.
לפניו ואחריו יתקלטו הרזידנטים של הליין - טל ארגמן וצח זמרוני.

כולם ינגנו גל חדש, דארק אייטיז, מוסיקה גותית, אלקטרונית ותעשייתית, סינת' פופ, דארק וייב ואייטיז אפל על גווניו

 

 

תגובות