מדריך

נביא הזעם

דניאל היגס מגיע לישראל לשיתוף פעולה חשמלי במיוחד עם מאיה דוניץ ואייל תלמודי

לבונטין 7, לבונטין 7, תל אביב, 21-03-2013 20:00

תגיות: מאיה דוניץ, אייל תלמודי, לבונטין 7, Daniel Higgs

כל מי שנכח בשנת 2009 בהופעות של דניאל היגס בישראל, שהדהימו את הקהל ואת המבקרים בעוצמתם הכמעט מיסטית, לא זקוק ליותר מן ההכרזה הנ"ל בשביל להתייצב להופעה. זאת זכתה לביקורות אוהדות מאד מצד מבקרים באינטרנט ובעיתונות, ואף נחשבת עד היום בקרב יודעי דבר לאחת ההופעות הטובות ביותר שהאנדרגראונד הישראלי חווה על בשרו.


דניאל היגס ידוע בעולם בעיקר כמנהיג והליריקן הראשי של הלהקה האמריקאית Lungfish, שמאז התפרקותה נשמרה במקום של כבוד בפנתאטון המוזיקה האמריקאית. עם זאת, מאז אותם שנים היגס חצב לעצמו מקום מיוחד כפרסונה בלתי מתפשרת ומופת לטוהר אמנותי. היגס, שמתגורר בבולטימור, שיחרר מספר אלבומים בלייבל Thrill Jocky (שהחתים להקות כמו Boredoms ו- Tortoise) לביקורות נלהבות מצד מעריצים ומבקרים, וזאת בשל ייחודיותם על מפת המוזיקה האמריקאית. אלה משלבים צלילים מן הפולקור האמריקאי לצד הקלטות, רעשים ואקספרימנטליות קולית שהופכים את מלאכת ההגדרה לכמעט בלתי אפשרית. 

מילות תואר נועדו להיכשל כשמדובר בהיגס, ואין הדבר משמעו שפועלו של זה – אדם בעל קריירה של שלושה עשורים שכוללת בתוכה אלבומים, ספרי שירה וציורי שמן – רק חומק מהגדרה, מאחר והוא למעשה משמיד את עצם הרעיון והצורך בהגדרה. אכן, מעבר להיותו מוזיקאי בעל נוכחות ממגנטת, דניאל היגס הנו צייר שופע ואף מקעקע בעל שם עולמי. אין ספק שמדובר באינדיבידואל במלוא מובן המילה.

אתם מוזמנים לחוויה מסקרנת, ואף מאגית, שתלכוד את מלוא תשומת הלב ולא תרפה לרגע.

הקהל הישראלי מוזמן לחזות בשיתוף פעולה מחשמל במיוחד בין היגס ,מאיה דוניץ (פסנתר) ואסף תלמודי (אקורדיון).

 

תגובות