מדריך

WESTWORLD #1

ההרכב Farthest South בליין מסיבות חדש המשלב להקות מכל גווני הקשת. הערב יופיעו חברי ההרכב לצד The Models ושלל די ג'ייז

לבונטין 7, תל אביב, 18-09-2013 22:00

תגיות: farthest south, לבונטין 7, WESTWORLD

Farthest South::

עולם המערב הוא ליין מסיבות חדש המשלב להקות מכל גווני הקשת הסיגנונית עם תקליטנים, כאשר הרעיון המאחד הוא ליצור סביבה שבה מוזיקה אלקטרונית וכלים חיים נפגשים לכדי בריאת חוויה שבטית/חללית של ריקודי-עם שאמאניים. משמעות שמו של הליין, אותו יזמו חברי הדרום הרחוק ביותר, היא כפולה - עולם המערב הוא העולם שקיים בתוך גבולות הלייבל של אנשי הדרום הנקרא FarSouthWest; ולמי שלא זוכר את סרט המד"ב משנות השבעים בעל אותו השם, זהו סיפור על פארק שעשועים עתידני שבו רובוטים משרתים אנשים עד שהם נדפקים ומתחילים לעשות בלאגן. הבלאגן עלינו, אתם רק צריכים לבוא לרקוד וליהנות עד הבוקר.
והפעם בתוכנית:
התקליטנים של הלייבל FarSouthWest בפתיחה וסגירה עם מוזיקה שפונה לרגליים אבל לא מביישת את החלל שבין האוזניים.
The Modelsלייב סט רצחני עם ציוד אנאלוגי בלבד של מיול דרייבר וספארק-או שיחדיו ניהלו את הלייבל אק-דק. אם המילים שיקגו האוס דטריוט טכנו ומלמיליאן מדברים אליכם, אז באמת אסור להפסיד.
Farthest Southלייב טכנו מרקיד במיוחד של חברי הדרום הרחוק ביותר. לפטופ, מכונות תופים, גיטרה ובס ואם ירשו לנו נביא גם סינתי אנאלוגי אחד. הפעם המסע לחלל העמוק ביותר ייעשה דרך מקצבים אלקטרוניים בוטים ושמחת חיים כמו שרק רובוט שרוצה לחסל את יוצרו יודע.

 

 'הדרום הרחוק ביותר', הוא מושג מתחום מגלי הארצות והוא מסמן את הנקודה הרחוקה ביותר אליה ניתן להגיע. במשך שנים היה הדרום הרחוק מטרתם של האמיצים והנועזים ביותר. סר שקלטון וצוותו מבריטניה ואמונדסן הנורווגי הם שניים מההרפתקנים המפורסמים שניסו להגיע לדרום הרחוק. זהו אינו מיקום סטטי, אלא נקודה אשר מיקומה משתנה והיא מתרחקת ככל שמתרחק המחפש. זהו גם הרעיון שעומד מאחורי הדרום הרחוק כישות מוזיקלית. הדרום הרחוק היא להקה אשר מהווה מסע אל הדרום הרחוק העצמי והקולקטיבי של חבריה, שהתחברו על בסיס חיפוש אישי וקבוצתי אחר נקודה חמקמקה (אם קיימת בכלל). השאיפה הייתה ועודנה - רצון לתת שופר לזרמי התת-מודע האישי והקולקטיבי של החברים.

ברי ברקו (גיטרה חשמלית) ניגן שנים בהרכבים שונים, תלמיד האקדמיה למוזיקה בירושלים, יאיר עציוני (אלקטרוניקה) מחלוצי סצנת הגליץ' הישראלית ובעלי הלייבל האלקטרוני  False Industries ויאיר יונה (בס) לשעבר ממנהלי הלייבל אנובה מיוזיק, מוזיקאי סולו ונגן בס בהרכבים שונים. בחודש מאי 2012, נכנסה הלהקה לאולפן כדי להקליט את השפה המשותפת החד פעמית שתיווצר באותו היום. במהלך היום התלוו נגנים אורחים אל הלהקה כמגלי ארצות נוספים. אלבום זה, הוא תיעוד הסשן של הלהקה עם הסקסופוניסט, המלחין ומאסטר האילתור אלברט בגר. עבור הלהקה, המפגש באולפן היה מפגש מוזיקלי ראשון עם מוזיקאי שהכניס אלמנטים של ג'אז לחדר, ועבור בגר, היה זה מפגש ראשון עם להקה חשמלית מאלתרת.

 

האזינו לטעימה מתוך האלבום :

תגובות