מדריך

הגיטריסט ג'וני ווינטר בישראל

גיבור הגיטרה המשלב פ'אנק טקסני אותנטי עם הפרשנות האישית שלו מגיע להופעה יחידה בישראל

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 05-06-2013 21:30

תגיות: בארבי תל אביב, ג'וני ווינטר

Johnny Winter::

ג'וני ווינטר החל את הקריירה שלו בשנת 1969 כאשר החל ליצור את תבנית רעננה לבלוז הקלאסי, אשר כוללת שילוב עוצמתי של פ'אנק טקסני אותנטי עם הפרשנות האישית שלו. ג'וני ווינטר נחשב, מאז ומעולם, לאחד הזמרים המוערכים ביותר ולאחד הגיטריסטים המשפיעים ביותר בעולם הרוק והבלוז ונחשב לחוליה המקשרת בין רוק-בלוז בריטי לרוק אמריקאי דרומי.

סיפורו של ג'וני ווינטר הוא סיפור של אגדה. הוא נולד בבימונט, טקסס, ארה"ב שהיא עיריית נפט קשת יום, בה האזין וניגן בלוז ורוק-נ'-רול מגיל מאוד צעיר. כאשר קיים ראיון עם מגזין Rolling Stone בשנת 1969 בנושא הבלוז הטקסני, עורר מיידית את תשומת ליבן של חברות התקליטים הגדולות, והמלחמה על החתמתו על חוזה הקלטות החלה. בשנת 1969 חתם עם חברת התקליטים "קולומביה", והוציא את אלבומו הראשון, הנושא את שמו. מאז הקליט ווינטר כמעט 40 אלבומי בלוז ורוק קלאסי, והפך לאחד מהפרפורמרים הבולטים באצטדיונים בשנות ה-70'.

בסוף שנות ה-70' הפיק וניגן אלבומים בסדרה של אלבומים זוכי פרסי גראמי עם Muddy Waters, חברת הגיטרות Gibson ייצרה גיטרת Firebird הנושאת את שמו  והחל להוביל אירועים יוקרתיים כמו פסטיבל הג'אז של ניו אורלינס, פסטיבל הבלוז של שיקגו, פסטיבל הבלוז השוודי ועוד פסטיבלים רבים באירופה, אשר מושכים מליוני אנשים ברחבי העולם להופעותיו. אלבומו האחרון "Roots" זכה לביקורות מהללות ברחבי העולם, אלבום אשר הוקלט עם הלהקה איתה יופיע בישראל: פול נלסון (גיטרה), סקוט ספריי (בס) וטומי קוריאלי (תופים).

 

האזינו לווינטר בהופעה:

 

תגובות