מדריך

אפוס - הפסטיבל הבינלאומי המשלב בין הקולנוע ואמנויות השונות

הערב יוקרן הסרט "Dharma" המספר על הנזיר הטיבטי שכל שרצה היה להנציח כתבים קדושים שהלכו והתכלו מן העולם המודרני

מוזיאון תל אביב, אולם רקאנטי, 28-02-2013 18:00

תגיות: קולנוע, פסטיבל אפוס, Dharma

 

פסטיבל אפוס 4  - הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות יוצא לדרך ב-4 ימים של תרבות וקולנוע במוזיאון תל אביב לאמנות.

על הבמה: מופעי מוזיקה קלאסית-מחול-אמנות פלסטית-ספרות ושירה-תיאטרון-מוזיקה פופולרית-וכ-50 סרטים מכל העולם!!!


אפוס 4 מציע הזדמנות ייחודית להנות ממבחר סרטים,תערוכות ואירועים  בנושאי תרבות ואמנות מכל העולם.הסרטים שיוקרנו בבכורה במסגרת הפסטיבל-תיעודים ועלילתיים, עוסקים ביוצרים ובתחומי אמנות ותרבות מגוונים: שירה וספרות, מחול, מוזיקה לסוגיה, תיאטרון, אמנות פלסטית, אופנה, אדריכלות וקולנוע כאמנות.

 

והערב יוקרן במסגרת הפסטיבל הסרט "Dharma":

ארה"ב, 2012 / 90 דקותאנגלית, תרגום לעברית
בימוי: דפנה יכין תסריט: דפנה יכין, ארתור פישמן הפקה: דפנה יכין, ביל האריס, דניאל וולס צילום: וויד מולר עריכה: טימות'י גייטס, קווין מאלון, צ'יפ סקופילד
קשה לתאר למה האיש הגבוה, שמתהלך לאט ובכבדות בין מנזרי טיבט, כובש כל כך, אבל מעטות העיניים שיישארו יבשות בסוף סרטה היפה של דפנה יכין. זהו סיפור מרגש על איש אחד צנוע, שכל מה שרצה זה להנציח כתבים סנסקריטיים וטיבטיים שהלכו והתכלו ונעלמו. לאט אבל בטוח, אי. ג'ין סמית' העביר לפורמט דיגיטלי חלק מכובד מהכתבים האלה, ובמו ידיו הציל פיסה מופלאה של התרבות האנושית. מעטים מכירים אותו ואת שמו, כי מעולם לא היה חשוב לו שידעו מי הוא; הייתה לו  שליחות, והוא האמין בה והיה מסור לה עד נשימתו האחרונה. הרוחניות שלו, הפשטות שלו, הבודהיזם שלו - נדמה שאין להם דבר עם ילדותו האמריקאית ביוטה המורמונית, ובכל זאת, משם הוא הגיע, מה שרק מחזק את האניגמאטיות של האיש החד פעמי הזה, שחלק ממעריציו אומרים שהוא גלגול של לאמה.

 

 

 

תגובות