מדריך

אפוס - הפסטיבל הבינלאומי המשלב בין הקולנוע ואמנויות השונות

"אלבום פרידה" - סרט המשחזר את חודשיו האחרונים של יוסי בנאי דרך שירים ויוצרים, יפתח את הפסטיבל

מוזיאון תל אביב, אולם רקאנטי, 27-02-2013 20:00

תגיות: יוסי בנאי, פסטיבל אפוס, אלבום פרידה


פסטיבל אפוס 4  - הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות יוצא לדרך ב-4 ימים של תרבות וקולנוע במוזיאון תל אביב לאמנות.

על הבמה: מופעי מוזיקה קלאסית-מחול-אמנות פלסטית-ספרות ושירה-תיאטרון-מוזיקה פופולרית-וכ-50 סרטים מכל העולם!!!


אפוס 4 מציע הזדמנות ייחודית להנות ממבחר סרטים,תערוכות ואירועים  בנושאי תרבות ואמנות מכל העולם.הסרטים שיוקרנו בבכורה במסגרת הפסטיבל-תיעודים ועלילתיים, עוסקים ביוצרים ובתחומי אמנות ותרבות מגוונים: שירה וספרות, מחול, מוזיקה לסוגיה, תיאטרון, אמנות פלסטית, אופנה, אדריכלות וקולנוע כאמנות.

 

הסרט שיפתח את הפסטיבל : יוסי בנאי – אלבום פרידה

"אלבום פרידה" הוא סרט על פרידה. סרט המשחזר על רגעי הפרידה של יוסי בנאי מהחיים, באמצעות השירים שכתב.הוא חוזר ומפגיש את האמנים והיוצרים שליוו את יוסי בחודשים האחרונים לחייו, עם היצירה שיצרו בשבילו וברוחו. אמנים שנהנו והתרגשו מהעבודה עם אחד מבכירי האמנים בישראל, מבלי שידעו שהם אלה שנבחרו למלא את צוואת הפרידה שלו מהחיים. זהו סרט על אחד מענקי התרבות הגדולים של ישראל, כפי שהוא משתקף דרך עיניהם של יוצרים ומוסיקאים צעירים, שפגשו אותו מעט, עבדו איתו בקושי, או לא הכירו אותו כלל באופן אישי - אבל הוא ייצג בשבילם את התרבות הישראלית במיטבה.

משתתפים:
שלומי שבן, מאור כהן, ארקדי דוכין, מיכה שיטרית, אהוד בנאי, יובל בנאי, עידן רייכל, פיטר רוט, איריס פרחי, בטי פבלו, קורין אלאל, רע מוכיח, תמי סטמרי, בועז בן ציון, רוני בראון, אביבה בנאי, אריאל בנאי, דניאל בנאי.
בחודשים האחרונים לחייו התחיל יוסי בנאי לעבוד על אלבום חדש. היו לו טקסטים שכתב והוא חיפש מלחינים, צעירים -   שילחינו את שיריו. קצת אחרי שהתחיל לעבוד, הסתבר ליוסי שהוא חולה. איש מהמלחינים שאיתם עבד וניפגש לא ידע שאלה הן הפגישות האחרונות עם יוסי בנאי, שאלה הם שירי הפרידה שלו. שירי פרידה מהחיים שאהב, מהאישה והילדים, ומהקהל שכה אהב ושהחזיר לו אהבה.אחד עשר שירים שהולחנו ע"י מיטב המלחינים, שאת מרביתם הספיק לבחור עוד בחייו. שיר אחד מוקלט וסקיצה ביתית אחת. במרץ 2012, שש שנים אחרי מותו, יצא לאור ביוזמת ובהפקת חברת הליקון מיוזיק, האלבום "שירים אחרונים", היוצרים שכתבו איתו את השירים, הקליטו אותם לכבודו – ברוחו, ברוח הצוואה שהשאיר.

יוסי בנאי- אלבום פרידה:במאי: מיקי שטיינר, תסריט: מיקי שטיינר ואתי אנטה-שגב, עורך: תור בן-מיור, עורכת תוכן: אתי אנטה-שגב, מפיק: מיכאל תפוח, המון הפקות בע"מ
צלם ראשי-יובל מימון, מקליט ראשי-חיים מאיר, מאפרת ראשית- מירב רם, תחקיר ארכיון-שירה קדרי


 

תגובות