מדריך

הביטמייקר הגדול

אנשי רו טייפס מארחים את הדי ג'יי והמפיק Samiyam (לוס אנג'לס) שהשפיע עליהם יותר מכולם

רדיו EPGB, שד"ל 7, תל אביב, 27-04-2015 22:30

תגיות: Samsyam, רדיו EPGB, רו טייפס

Samiyam::
סאם בייקר, הידוע גם בכינויו סאמאיאם, הוא מפיק היפהופ מחתרתי שעושה ביטים אינסטרומנטלים. סאמאיאם הוא אחד מהמובילים בסצינת הביטים העולמית שהתפרסם בגל המפיקים הראשון יחד עם פליינג לוטוס, גאסלאמפ קילר וכו. מבחינת הסגנון הוא נחתך מאותו בד כמו ג'יי דילה (ז"ל) אך עם נטיה לשלב פנימה סינטיסייזרים כמו גם סימפולים.

ב-2008 סאמאיאם הוציא בעצמו את האלבום Rap Beats vol. 1, עיצב בעצמו עטיפות מגזרי עיתון ומכר אותם מהאוטו שלו לכל מי שרצה. לא עבר הרבה זמן עד שפליינג לוטוס שמע את האלבום ושחרר אותו בצורה רשמית בלייבל שלו - Brainfeeder. מאז סאמאיאם הספיק לשתף פעולה עם פליינג לוטוס באחד הפרויקטים המדוברים ביותר בשנים האחרונות -FLYamSAM, כמו כן שיתף פעולה עם מוזיקאים כגון גאסלאמפ קילר, הדסון מוהאק, נוסאצ' טינג וראפרים כגון Danny Brown, Pharoah Monch & Captain Murphy. ב2011 יצא האלבום הרשמי השני שלו, Sam Baker's Album, בלייבל בריינפידר, מה שרשמית הכתיר את סאמאיאם לאחד האושיות המשפיעות ביותר בסצינת הביטים בעולם.

בריינפידר הוא לייבל / קולקטיב שנוסד ע"י פליינג לוטוס ב2008. מאז שנוסד, הגדיר מחדש את כללי המשחק בשביל כל העולם בהקשר של מה אפשרי בהיפהופ ובהמשך בשאר סוגי מוזיקת אוונגרד שהלייבל ייצא. 
הלייבל הוא אחד החשובים ביותר שקיימים היום במוזיקת אנדרגראונד לצד לייבלים אקסקלוסיביים כמו Mad Decent , Lucky Me , Warp , Ninja Tune , Stonesthrow ועוד. סאמאיאם מצליח לשמור על איזון מדהים בין סאונד חדש ומהפכני לבין היפהופ סטריט מלוכלך. הוא אחד מנותני הטון לדור של מפיקים חדשים שלוקחים את הווייב של הביטים בסגנון מאדליב או ג'יי דילה למחוזות חדשים.

 

בפורים 2012 ביקר בישראל בפעם האחרונה, הערב חבורת רו טייפס תארח את הביטמייקר האהוב עליה בערב החודשי שלהם באיפיג'יבי.

יתמכו: מיכאל כהן, מו ריון, ועודדדדד.

הנה טעימה:

 

 

תגובות