מדריך

רוח דרומית - פסטיבל המוזיקאים והאמנים החינמי הראשון

והערב>> יופיעו bitter jews, מונה ניילין, sun tailor, tatran ודי ג'יי רועי אביטל

הודנא, אברבנאל 13, תל אביב, 25-02-2013 21:00

תגיות: הודנא, Sun Tailor, Tatran, Bitter Jews, רוח דרומית

"רוח דרומית" הוא פסטיבל המוזיקה החינמי הראשון על טהרת מוסיקאי הג'אז האלקטרו והאימפרוב של דרום תל אביב שיתפרס על סוף השבוע ויתקיים בהודנא בר בפלורנטין עם הופעות מתחלפות.

כל המתארחים בפסטיבל הם הרכבים אקלקטיים, של מוזיקה חיה , חמה, נושמת, מלוכלכת לעיתים ,סטרילית לעיתים, מלאת אומץ, עומק, התמסרות ותשוקה והמשקפת דרכה את השנים הרבות של עבודה קשה והאמונה של כל אחד ואחד מיוצריה.

 

 

ליין אפ הערב::


"יהודים מרירים"  - bitter jews ::
חיים כהן – גיטריסט, סולן, קלידן ומנדוליניסט (חבר בהרכבים 'קריסטל בייבז' 'דה הומסיקס' ו'הגטו סווינגרס')
שי ליברובסקי – סמפלראי (מופיע ומפיק תחת הכינוי 'דיגיטל_מי' ומדי פעם בהרכב 'אודיו מונטאז' אולסטארז')
כשיהודים מרירים נפגשים לנגן נוצרת חוויה מוזיקלית סמיכה ומהפנטת אשר מבלי לדרוש פוקוס שואבת אותך פנימה. קשה לאפיין את המוסיקה אם נסביר זאת למומחים, נאמר שמדובר בשילוב של "דרון, פסיכדליה, אמביינט, שוגייזינג, פוסט רוק, נויז וגטו-דת' אלקטרוני" מועברים בגישה פופית-חלומית וציטוטים מוסיקלים מהאייטיז ותחילת הניינטיז.
אם נסביר זאת במטאפורות, נאמר שזו מוזיקת מעליות תקועות, בדרך למטה. 

Mona nylin::

 זמרת יוצרת שוודית שיצאה עם אלבום בכורה השנה שזכה לביקורות מצויינות בשוודיה. מגיעה לביקור חד פעמי בישראל.

sun tailor::
שם הבמה של ארנון נאור, מוסיקאי ויוצר, שחזר לישראל לאחר שהות ארוכה באנגליה. 
במשך חמש שנים התגורר ארנון בלונדון שם כתב והלחין את השירים שהפכו לשירי האלבום Like the Tide, מתוך האלבום שוחרר הסינגל Don't Knock on my Door. לפני שלוש שנים חזר ארנון לישראל והחל להקליט את האלבום. רובו הוקלט במהלך שנתיים בחדר קטן בביתו שהוסב לאולפן יחד עם אחיו אודי נאור, שותפו לעיבודים ולהפקה המוסיקלית. הסביבה בה נכתבו השירים ואופן הקלטת האלבום יצרו סאונד אקוסטי, אינטימי ואווירה של נופים רחוקים מכאן.

להקת TaTran::
גיטרה - תמוז "פאזי" דקל
גיטרה בס - אופיר "בינג'ה" בנימינוב
תופים - דן מאיו
 

יחודו של ההרכב הוא בגישה המרעננת כלפי מוזיקה אינסטרומנטלית מולחנת ומאולתרת, ובשימוש המקורי במעבדי צליל שונים כדי להרחיב את המנעד המרקמי והעיבודי בקומפוזיציות. חברי ההרכב מגיעים מקטבים מוזיקליים רחוקים ומשלבים אלמנטים של מוזיקה קלאסית, ג'אז, רוק, ואלקטרוניקה לכדי יצירה עכשווית, שונה וצעירה בעלת עומק רגשי ומוזיקלי רב.

תגובות