מדריך

קלקסיקו חוזרים לבארבי

שנתיים וחצי אחרי ביקורה השני בישראל, קלקסיקו חוזרים להופיע בבארבי עם שירי אלבומם החדש "Edge of the Sun” ואורח מיוחד

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 17-11-2015 21:30

תגיות: בארבי, קלקסיקו, Calexico, דפדרו

Calexico הופעה חיה מלאה מהסיבוב האחרון הגל החדש של הקאנטרי-פולק האלטרנטיבי חוזרים להופעה שלישית בתל אביב לרגל אלבומם החדש "Edge of the Sun” ויארחו את היוצר הספרדי דפדרו.

שנתיים וחצי אחרי ביקורה האחרון בישראל ו 6 שנים אחרי צמד ההופעות הבלתי נשכח בביקורם הראשון בארץ,קלקסיקו, אחת הלהקות האקלקטיות וממייסדי ז׳אנר הטקס-מקס, חוזרת עם אלבומם הגדול והמצליח ביותר בתולדותם בו שיתפו פעולה עם סאם בים (Iron & Wine), בן ברידוול (Band of Horses), גבי מורנו, קרלה מוריסון וחברי הלהקה היוונית Takim.

את הלהקה הקימו הזמר והגיטריסט ג'ואי ברנס והמתופף ג'ון קונברטינו, שהחלו דרכם המשותפת ב-1990 כאשר נגנו בלהקת "ג'יאנט סאנד". שם הלהקה הסמלי לקוח מעיירת הגבול בין קליפורניה למקסיקו ואכן המקום ממנו מגיעה הלהקה זוכה לאפיון מיוחד: כור היתוך הייחודי רק לאמריקה המשלב אינדי רוק אמריקאי יחד עם מלודיות פופ מלנכוליות בשילוב של גיטרות פסיכדליות יחד עם חצוצרות מריאצ'י, כלי הקשה, אקורדיון ושאר כלים לא קונבנציונליים לפופ\רוק.

קלקסיקו נשמעים כמו פסקול של מערבון אינדי שהיה מבויים ע"י ווס אנדרסון ויוצרים תמהיל של אמריקנה חדשה, לא לחינם הם ממובילי זרם הקאנטרי האלטרנטיבי. קלקסיקו הגיעו לראשונה לישראל באוגוסט 2009, ונתנו צמד הופעות בלתי נשכחות שנכנסו לפנתאון "ההופעות הטובות ביותר בישראל". באחת ההופעות גם ארחו את אהוד בנאי לגרסת כסוי לשיר של מאנו צ'או. מאז, הספיקה להוציא אוסף אספנים מהודר שסיכם את פעילות הלהקה, כלל קטעים נדירים שלא שוחררו מעולם וציין אבן דרך במסלולה שקיבע את מעמדה כקאלט. כמו כן, חיברה מספר פסי קול אינסטרומנטליים מרהיבים לסרטים עצמאיים שיצאו בשנים האחרונות.

חבר ההרכב חיירו זוואלה ("דפדרו") שחימם את ההופעות חזר לישראל פעמיים נוספות בעקבות הצלחה המסחררת לה זכו אלבומיו, ועכשיו חובר אליהם שוב בהופעה אינטימית בתיאטרון גשר, אותה תפתח לולה מארש הישראלית, שהופיעה בפסטיבלים ברחבי העולם, כגון Pohoda שבסלובקיה ו-פרימוורה בברצלונה.

 

 

 

תגובות