מדריך

אפור וגשום

להקת אפור גשום בהופעת השקה לאלבומה החדש

לבונטין 7, תל אביב, 11-05-2017 20:00

תגיות: אפור גשום, לבונטין 7, השקה

להקת אפור גשום הוקמה ב-1987 על ידי מיכל ספיר ואלון ידגר. הסינגלים הראשונים "מקום אחר", "תנשמת" ו"שעון החול" ריגשו שדרנים ומאזינים בניחוח שונה של יופי שביר וגיטרות צמריריות, והלהקה הפכה לאחת המובילות ב"מחתרת הקסטות" של שנות השמונים (נושאי המגבעת, פוליאנה פרנק, הפליז, 3ח').
לאחר עזיבת ידגר והצטרפותם של עודד שכטר, אורן קפלן ואורן רביב, יצא ב-1989 האלבום "פברואר", אשר נחשב היום לאחת מאבני היסוד של רוק ישראלי מלנכולי ובועט.
ב-1991 מיכל ספיר, הסולנית וכותבת השירים, נסעה לגור בחו"ל, שם המשיכה ליצור ולנגן. בשנים האחרונות שהתה תקופות ארוכות בישראל לשם כתיבת הספר "היש הגדול", ביוגרפיה של סבה פנחס ספיר. המפגש המחודש עם ישראל הוליד כמה שירים חדשים בעברית, ואת ההחלטה להקים ביחד עם עודד שכטר, הבסיסט המקורי של הלהקה, הרכב חדש של אפור גשום. 
ההרכב הזה מוציא עכשיו את האלבום "מבפנים", שכולל שירים שספיר כתבה בשנים האחרונות. האלבום מפתח צליל ייחודי שמשלב בין הדיוק הדוקרני של הפוסט-פאנק לבין האוקיינוסים העוטפים של השוגייז. זהו רוק גיטרות שמבוסס על שירים מלודיים אבל נפרש גם להרפתקאות מופשטות של סאונד וטקסטורות.
"מבפנים" עוסק במקום, בזמן ובהיסטוריה ובאנשים שתועים או מנווטים בתוכם, ומתגורר בחוסר נחת בין עברית לאנגלית, בין קשר לקושי, בין אינטימיות למרחק, בין מבט מבחוץ לתחושה מבפנים.

 

האזינו לאפור וגשום בשיר "מקום אחר":


 

תגובות