מדריך

הצמד הקנדי Nadja לראשונה בישראל

צמד השוגייז-מטאל הקנדי והמיוחד במינו, מגיע לישראל לשתי הופעות בלבד

אוגנדה , אריסטובולוס 4,ירושלים, 06-12-2012 22:00

תגיות: אוגנדה, Nadja

הצמד הקנדי Nadja מגיע לראשונה ארצה לתת לקהל המקומי טעימה מן השוגייז האניגמטי שלו. מה שהתחיל כפרויקט יחיד של המולטי-אינסטרומנטליסט Aidan Baker שינה צורה עם הצטרפותה של בת זוגו Leah Buckareff (בס, אקורדיון, קולות) והפך לתופעה סונורית ייחודית במינה – כאשר החיבור בין השניים מעצים את תחושת החלום וההזיה במוזיקה של Nadja.

יש שקראו לסגנון של Nadja "דרים-סלאדג'" בשל הנטייה לריפים רפטטיביים ועמוקים על גבי מלודיות עדינות של דרים-פופ, ויש אף שקראו לו "שוגייז-מטאל" (Metal-Gaze) בשל ההשפעות הברורות של להקות כמו My Bloody Valentine על ממסכי הגיטרות וחומות הסאונד מחד, והכבדות המזדחלת והמטאלית מאידך. ולמרות כל הנ"ל - המוזיקה של Nadja פשוט לא נופלת לתוך שום קטגוריה ברורה, היא נעה על ציר חמקמק בין טרדה ופחד תהומיים לשלווה אבסולוטית.

 

בשנים האחרונות זוכה הצמד להערכה אדירה שמתבטאת בביקורות מעולות, הוצאת אלבומים בלייבלים המובילים בתחום (Alien8, Southern Records, The End), קונצנזוס מקיר לקיר בכל המגזינים הנחשביםז הופעות בפסטיבלים נחשקים – מ-SXSW ועד Roadburn ו-Unsound, ותוך שהם חולקים במות ויוצאים לסיבובי הופעות עם האמנים והלהקות המובילות בתחום כמו OM, ISIS Khanate ו- Tim Hecker.

 

לאלו שאינם מכירים, מבין אינספור האלבומים שהוציאו מאז שהתחיל ההרכב לפעול, שווה במיוחד להתעכב דווקא על אלבום הקאברים המבריק מ 2009 שנקרא "When I See  The Sun  Always Shine On TV"  וכולל בין היתר גרסאות כיסוי נדירות ביופיין לשירים של אליוט סמית', הקיור, סוואנז וכמובן גם ללהיט של א-הא, כפי שניתן להבין משם האלבום.

אפשר לכתוב הרבה על המוזיקה אבל אין פשוט וטוב מלהקשיב - מומלץ להכיר לאוהבי אמביינט אפל, ריפים כבדים וגם למי שמתחבר לצד האפל של אלבומי Lo-Fi ואינדי ממוסך וחלומי.

 

בסוף החודש הלהקה עומדת להוציא לאור אלבום חדש בשם Dagdrøm (כבר זמין בבנדקמפ של הלהקה) שכבר קוצר שבחים בביקורות המוקדמות.

תגובות